Citroën C1 a Jean-Charles de Castelbajac? Čistá štýlovka…

Martin Slanina

Francúzska značka opäť spolupracuje s Jean-Charlesom de Castelbajacom na vytvorení veľmi špeciálnej verzie mestského automobilu Citroen C1.

Posledná kolaborácia medzi automobilkou Citroën a módnym návrhárom Jean-Charles de Castelbajac vyústila do ďalšieho modelu špeciálnej edície s názvom C1 JCC +. Malé mestské auto je navrhnuté v „špeciálnom obleku“, ktorý kombinuje obľúbené farby francúzskeho umelca, tj červenú, modrú a žltú. Auto bolo navrhnuté v prepojení módy a životného štýlu s vylepšeným vybavením.

Výrazný dotyk

Podobne ako Citroen C3 JCC + predstavený v roku 2018, aj tento variant C1 predstavuje množstvo zvláštnych dotykov v interiéri ale aj exteriéri. Ak začneme z vonkajšej strany, nájdeme čiernu strechu na rozdiel od bielej farby karosérie (Lipizan White), tónované okná, ako aj 15-palcové kolesá z ľahkej zliatiny vo farbe Planet Black. 

Medzi ďalšie podrobnosti patrí monogram „JCC +“ ktorý nájdeme na predných dverách a kufri. Pokiaľ ide o interiér, užívateľ nájde rovnaké vyšívané logo na predných sedadlách a na konkrétnych podlahových rohožiach, okrem červenej pomlčky, bieleho lemovania okolo prieduchov a lesklej čiernej radiacej páky tu veľa rozdielov nenájdeme… 

Medzi ďalšie vlastnosti tejto verzie patrí automatická klimatizácia, svetelný senzor, vyhrievané elektrické zrkadlá, elektrické okná a centrálne zamykanie. Výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča, 7-palcový informačný systém (kompatibilný s Apple Carplay a Android Auto). , obmedzovač rýchlosti, pomoc pri rozjazde do kopca a kamera so zadným výhľadom. K tomu všetkému je pridaná funkcia Mirror Screen , ktorá vám umožní vychutnať si kompatibilné aplikácie a obsah smartfónu na dotykovej obrazovke automobilu.

V mechanickej časti je hlavnou postavou atmosférický trojvalcový benzínový blok, ktorý má kubický objem 1,0 litra a rozvíja skromný výkon 72 koní . Jeho maximálny krútiaci moment 93 Nm a je posielaný na prednú nápravu pomocou manuálnej prevodovky s piatimi prevodovými stupňami. Maximálna rýchlosť vozidla je 160 km/h.
Jeho celková spotreba je 4,9 l / 100 km podľa protokolu WLTP. Cena tejto špeciálnej edície začína od 11,950 eur .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Ford Fiesta EcoBoost Hybrid: Najpopulárnejšie mestské vozidlo bude taktiež elektrifikované

48-voltová hybridná technológia Ecoboost Hybrid zasiahla najpredávanejší model spoločnosti Ford tak, aby bola ešte úspešnejšia a efektívnejšia. Rovnako, ako mnohí iní výrobcovia, aj Ford má ambiciózny plán na elektrifikáciu celého svojho sortimentu. V skutočnosti v prípade tejto značky je cieľom mať aspoň jednu hybridnú verziu vo všetkých vozidlách, ktoré uvádza na európsky trh, […]