10 najviac odcudzených luxusných automobilov roku 2019

Martin Slanina

Technológia sa zmenila, taktiež spôsob akým “dlhoprstý“ postupujú.

Táto správa pochádza z Veľkej Británie. Analýzu vykonáva spoločnosť špecializovaná na vypátranie odcudzených vozidiel (Tracker) a ukazuje, že 92% ukradnutých vozidiel v roku 2019 bolo odcudzených bez použitia kľúčov, to znamená že boli odcudzené elektronickými metódami. Je to nárast o 88% oproti roku 2018 a 26% v porovnaní s predošlými štyrmi rokmi. V roku 2016 to bolo 66%.

Zamerané na Luxusné značky

Podľa tejto spoločnosti bol Range Rover Sport pre zlodejov v roku 2019 voľbou číslo jedna, pričom poskočil z ôsmeho obsadenia v roku 2018. Nemecké BMW X5, ktoré dosiahlo najvyššie hodnotenie v roku 2018 a teraz je na druhom mieste. To zasa viedlo k druhému najviac ukradnutému automobilu roku 2018, Mercedes triedy C, v 2019 obsadilo tretie miesto. V konečnom dôsledku dominujú Range Rover, BMW a Mercedes v rebríčku vyvinutého spoločnosťou Tracker.

„Naše údaje odhalili, že krádež bezkľúčových vozidiel sa neustále zvyšuje, pričom takto bolo odcudzených deväť z desiatich ukradnutých automobilov, ktoré sme v roku 2019 získali späť,“ potvrdzuje Clive Wain, hlavný policajný dôstojník spoločnosti Tracker, ktorý dodáva: „Zlodeji používajú Bezkľúčové technológie pomocou sofistikovaného vybavenia, ktoré môže zachytiť signál kľúča od auta z domu majiteľa a diaľkovo nalákať systém na odomknutie dverí a naštartovanie motora. Obyčajne ako „štafetový útok“ [technologická krádež].

V tejto situácii je jedným z riešení vybavenie vozidla technológiou sledovania, ktorá vám umožní poznať polohu vozidla za všetkých okolností . Prístroj je založený na niekoľkých skrytých vysielačoch na rôznych miestach vozidla. Neexistuje žiadna viditeľná anténa, takže potenciálny zlodej ani nevie, že auto tento systém vybavuje. Okrem toho v prípade systému Tracker je kombinácia jednotiek VHF s technológiou GPS / GSM zárukou, že jeho jednotky sú odolné voči rušeniu GPS / GSM.

Organizované skupiny

Pokiaľ ide o najdrahšie vozidlo, ktoré spoločnosť Tracker vypátrala v roku 2019, išlo o Autobiografy Range Rover SV v hodnote 150 000 libier (niečo viac ako 175 000 EUR).

Majte na pamäti, že vozidlá vyššej kategórie sú na žiadosť organizovaných zločineckých skupín často odcudzené a často posielané do zahraničia , najmä do východnej Európy a severnej Afriky.

Toto je úplné poradie:

  1. Range Rover Sport
  2. BMW X5
  3. Mercedes trieda C
  4. Range Rover Vogue
  5. Land Rover Discovery
  6. BMW X6
  7. Range Rover Evoque
  8. BMW radu 3
  9. BMW radu 5
  10. Mercedes Trieda E

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Pre Koronavírus zrušené ďalšie automobilové podujatie, AMTS 2020 v Budapešti definitívne presunutý...

Aj keď sme dúfali až do poslednej minúty, že sa tohtoročné veľtrhy automobilov a tuningov môžu konať v pôvodne naplánovanom čase, vzhľadom na medzinárodnú situáciu týkajúcu sa koronavírusu, po dlhom premýšľaní a srdcervúcej konzultácie s príslušnými orgánmi a vystavovateľmi, sa rozhodli preložiť aj túto výstavu až na jeseň. NOVÝ DÁTUM: […]