Bentley Bentayga 2021: Vylepšené luxusné SUV

Martin Slanina

Anglická značka práve predstavila ďalšiu aktualizáciu svojho najpredávanejšieho modelu. Čo môžeme očakávať?

Pred týždňom spoločnosť Bentley oznámila vynovenie modelu Bentayga tak, aby sa stalo prvým vozidlom uvedeným na trh v rámci novej obchodnej stratégie Beyond100, ktorej hlavným cieľom je postaviť anglický subjekt Bentley na svetového lídra v oblasti trvalo udržateľnej luxusnej mobility. Nastal deň „D“ a my už poznáme všetky podrobnosti tejto novinky.

Bentayga bude aj naďalej jedným z najrýchlejších, najluxusnejších a najuniverzálnejších SUV vďaka komplexnému výberu konfigurácií. Nové Bentley Bentayga je založený na popularite modelu prvej generácie, z ktorého sa už vyrobilo viac ako 20 000 kusov.

Pravda je, že Bentayga stanovila v roku 2016 latku, ako by malo luxusné SUV vyzerať a fungovať. Bentley teraz zvyšuje latku aktualizovanou verziou tak, aby svoj najpredávanejší model dostal na vrchol svojich najnovších vydaní, či už ide o Continental GT alebo Spur Flying. S cieľom zabezpečiť, aby rivala Rolls-Royce Cullinan konkurenti zanechali a prešli k značke s dvoma krídlami v embléme.

Aj keď predná strana vyzerá viac-menej rovnako, za britským SUV je veľké prekvapenie, pretože spoločnosť Bentley včlenila do tohto modelu oválne zadné svetlá s technológiou LED, ktoré sa veľmi podobajú svetlometom používaným v modeli Continental GT. Ak sa vrátime k predku, nájdeme niektoré panely, ktoré boli prepracované tak, aby ponúkali čistejší a modernejší vzhľad. Nárazník je agresívnejší, veľkosť mriežky rastie a svetlomety sú inšpirované vyrezávaným sklom. Okrem toho nový dizajn dostali aj kolesá…

Rovnako dôležitá je aj technologická inovácia vo vnútri. Dnešný informačný systém o automobiloch je často kritizovaný za pocit, že je zastaraný, najmä v porovnaní s jeho nemeckými bratrancami z Audi a Porsche. Preto je hlavnou prioritou začlenenie novej jednotky s 10,9-palcovou dotykovou obrazovkou a bezdrôtovou kompatibilitou s Apple CarPlay a Android Auto, ako aj volant z modelu Continental GT a Flying Spur.

Pokiaľ ide o zadné sedadlá, značka hovorí, že Bentayga získala 10 centimetrov navyše v miestach kolien. Sedadlá majú teraz vetranie v päťmiestnej konfigurácii. Okrem toho zavádza SUV nový ovládací panel s väčšou dotykovou obrazovkou, ktorý sa podobá panelu použitému v modeli Flying Spur. Štandardne sú dodávané konektory USB-C a bezdrôtová nabíjačka pre smartfóny, ako aj karta SIM, ktorá napája pripojené služby.

V mechanickej časti nie sú žiadne novinky, takže stále existujú tie isté motory a techniky, aké sa používali doteraz. Najslabšou možnosťou je 4,0-litrový V8 biturbo motor, ktorý vyvíja 550 koní. Po ňom nasleduje 6,0-litrový motor W12 s výkonom 635 koní, ktorý oživí verziu Speed. Sortiment je doplnený plug-in hybridným variantom 450 CV.

Môže Vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Dodge Challenger SRT Super Stock: V duchu démona a výkonu

Práve čítaš článok o najdivokejšom Muscle Car súčasnosti, jeho výkon totiž prekračuje 800 koní. Počas tohto týždňa predstavila americká automobilka Dodge svoje najnovšie inovácie a azda najzaujímavejšou vecou je Dodge Challenger SRT so svojím legendárnym motorom V8 Hemi. Reinkarnácia modelu Dodge Challenger SRT Demon vyvolala pomerne dosť veľký rozruch… Je to možno aj tým, že […]