BMW X2 a iX2 2024: Nová generácia a elektrická verzia

Tomáš Sojka

BMW prináša novú generáciu svojho kompaktného SUV BMW X2 na rok 2024. Táto nová generácia prináša zmeny na estetickom, technologickom a mechanickom poli, vrátane úplne novej elektrickej verzie s nulovými emisiami – BMW iX2.

Nový Vzhľad a Dizajn

Nový BMW X2 2024 prináša zmeny v dizajne, ktoré ho viac pridružuje k jeho kupé charakteru. Vzadu má nový dizajn s klesajúcou líniou strechy a výrazným spojlerom. Svetlá LED, boli tiež zmenené a nesú nový dizajn, ktorý ich robí podobnými modelom BMW X4 a X6. Predná časť má novú mriežku chladiča. Celkovým výrazom je vozidlo teraz robustnejšie a športovejšie.

Interiér a Technológia

Interiér X2 2024 ponúka rovnaký operačný systém BMW ID9 ako iné nové modely značky. Je vybavený modernými obrazovkami a lakťovou opierkou s ovládacím panelom. Sedadlá sú dostupné v rôznych variantách vrátane vegan a kožených možností. Výbava zahŕňa dvojzónovú automatickú klimatizáciu, navigačný systém BMW Maps a viacero USB-C portov.

Elektrická Verzia: iX2

Najväčšou novinkou je príchod elektrickej verzie iX2. BMW iX2 bude k dispozícii v dvoch variantoch: xDrive30 (AWD) s výkonom 313 koní a dojazdom medzi 417 a 449 km, a eDrive20 (FWD) s výkonom 204 koní a dojazdom 480 km. Týmto sa iX2 stáva prvým plne elektrickým crossover-kupé od BMW.

Mechanické Vylepšenia

Nový X2 bude zdieľať platformu s ďalšími kompaktnými modelmi BMW. Ponúka sa s predným alebo pohonom všetkých kolies. Medzi mechanické vylepšenia patrí asymetrický samosvorný diferenciál pre lepšiu stabilitu a elektrický posilňovač riadenia pre lepší pocit spätnej väzby.

Rôzne Výbavy a Voľby

BMW X2 2024 bude mať širokú škálu dostupných možností, vrátane 20-palcových M diskov, adaptívneho M podvozku, asistenčných systémov a digitálnych služieb. Množstvo elektronických funkcií, ako obmedzovač preklzu kolies a parkovací asistent, zlepšia jeho trakciu a bezpečnosť.

Nadchádzajúca Elektrická Budúcnosť

S príchodom iX2 BMW ukazuje, že sa zaväzuje k elektrickej budúcnosti. Táto nová generácia X2 a elektrický iX2 poskytujú zákazníkom viac možností výberu a potvrdzujú značku BMW ako lídra v oblasti elektrifikácie. Nový BMW X2 bude k dispozícii vo viacerých trhových verziách a môžeme sa tešiť na jeho príchod do Európy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Mazda MX-5 2024: Novinky v ikonickom Roadsteri

Mazda MX-5, ikonický japonský roadster, dostal „nové oživenie“ na rok 2024. Aj keď je táto generácia MX-5 na trhu už od roku 2014, Mazda priniesla do tohto „veterána“ niekoľko dôležitých zmien. Jemne vylepšený dizajn Mazda MX-5 2024 prináša moderný vzhľad s novými Full LED svetlometmi a novým dizajnom interiéru. Smerovky […]

Sleduj nás aj na Instagrame a Facebooku!

FB: Carflex IG: Carflex.sk