Bonus 9 700 EUR pre zamestnancov spoločnosti Porsche

Martin Slanina

Zdieľanie zisku v Porsche: Po rekordnom finančnom roku 2018 za príjmy, zisky a dodávky sa zamestnancom výrobcu športových vozidiel vypláca špeciálny bonus až do výšky 9 700 EUR pred zdanením.

Táto odmena je uznaním mimoriadneho nasadenia a odhodlania všetkých zamestnancov spoločnosti Porsche. Samotný bonus bude pozostávať z dvoch hlavných častí: 9 000 EUR sa vyplatí zamestnancom spoločnosti Porsche ako bonus za výkonnosť za finančný rok 2018. 700 EUR bude vyčlenených ako osobitný príspevok do dôchodkového systému Porsche VarioRente alebo do osobného dôchodkového fondu. 

V roku 2018 výrobca športových automobilov zvýšil dodávky o 4% na 256 255 vozidiel. Príjmy vyskočili o 10% na 25,8 miliardy EUR; čistý zisk sa zároveň zvýšil o 4% na 4,3 miliardy EUR a návratnosť investícií bola 16,6%. Počet zamestnancov vzrástol približne o 9% na 32 325 zamestnancov. 

Blume: „Je to všetko výsledkom veľkého tímového úsilia“

Bonus za finančný rok 2019 bude vyplatený približne 25 000 zamestnancom spoločnosti Porsche AG, upraveným o individuálne pracovné hodiny a roky služby v spoločnosti. „Rok 2018 bol nesmierne náročný a občas natiahol náš tím na hranice. Napriek tomu sme stále dokázali prekročiť vynikajúce výsledky o tržbách, zisku a dodávkach za minulý rok a uviesť na trh ešte lepšie vozidlá, “hovorí Oliver Blume, predseda výkonnej rady spoločnosti Porsche AG. Prvým príkladom toho bola ôsma generácia ikonického modelu 911, ktorý v novembri oslávil svetovú premiéru v Los Angeles. Spoločnosť je tiež na dobrej ceste k zahájeniu výroby Taycan. Všetko vďaka dôkladnej príprave. Blume: „Je to výsledok veľkého tímového úsilia a sme na našich kolegov skutočne hrdí.

Špeciálny bonus bude vyplatený s aprílovými platmi. Čiastka je pevne stanovená… „To je naše chápanie rovnakých príležitostí; vieme, že každý zamestnanec v tejto spoločnosti prispieva k jeho úspechu a náš prístup k týmto bonusom odráža toto povedomie, “hovorí Andreas Haffner, člen Výkonnej rady pre ľudské zdroje Porsche.

Špeciálny bonus pre rok 2019 je vyšší ako 2018

Predseda podnikovej rady skupiny Werner Weresch: „Moji kolegovia významne prispeli do spoločnosti Porsche a bonus predstavuje spôsob uznania odhodlania, ktoré preukázali pri dosahovaní týchto výsledkov. Celá vec bola skutočným tímovým úsilím. Veľká vďaka patrí celej pracovnej sile za jej nasadenie a flexibilitu. “

Špeciálny bonus na rok 2019 je vyšší ako špeciálny a výročný bonus na rok 2018, ktorý dosiahol až 9 656 eur. Za finančný rok 2017 sa uskutočnila osobitná platba vo výške 9 300 EUR. Celkom slušné peniaze, nemyslíš ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Nemecká diaľnica a LaFerrari? 372 km/h šprint...

Azda každý autíčkar ocení prázdnu diaľnicu a rýchle auto. Trúfal by si si na takú jazdu aj ty ? Pozor! Článok je nevhodný pre začiatočníkov a dedinských pretekárov! 🙂 Na tomto videu môžeme vidieť LaFerrari, jeden z prvých mild hybridov z talianskeho Maranella. Pod kapotou LaFerrari nájdeme V12 6,3 litrový […]