CUPRA Born VZ: Elektrický šperk s vysokým výkonom!

Martin Slanina

Španielska automobilová značka CUPRA predstavila novú vysoko výkonnú verziu svojho úspešného modelu CUPRA Born – CUPRA Born VZ. Táto novinka spojuje elektrifikáciu s vysokým výkonom a nesie v sebe inovácie, ktoré zdôrazňujú dynamiku a športový charakter vozidla.

Elektrický Športový Šperk

CUPRA Born VZ disponuje impozantným elektrickým pohonom s výkonom 240 kW (326 k) a maximálnym krútiacim momentom 545 Nm. Tieto hodnoty predstavujú nárast o 40 % oproti predchádzajúcej verzii e-Boost. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h sa stalo ešte pôsobivejším, s časom 5,7 sekundy, čo je o sekundu rýchlejšie ako u predchodcu. Maximálna rýchlosť bola elektronicky obmedzená na 200 km/h, poskytujúc tak CUPRA Born VZ pozíciu jedného z najdynamickejších elektromobilov vo svojom segmente.

Dynamické Vlastnosti a Modifikovaný Podvozok

V rámci posilnenia výkonnosti bol podvozok CUPRA Born VZ dôkladne modifikovaný. Nové pružiny a adaptívne tlmiče systému DCC v kombinácii so zmenami v riadení a brzdovej sústave zabezpečujú optimálnu prenos energie na cestu, čím sa dosahuje vynikajúca jazdná dynamika. Širšie a výkonnejšie pneumatiky na zadných kolesách a nové, väčšie brzdové bubny na zadnej náprave prispievajú k zvýšenej ovládateľnosti.

Športový Dizajn a Inovácie v Interiéri

Exteriér CUPRA Born VZ zdôrazňujú dva nové farebné odtiene – Dark Forest a Midnight Black, ktoré sa výlučne ponúkajú pre túto verziu. Športový dojem dotvárajú dva nové druhy 20-palcových diskov z ľahkej zliatiny. Interiér je nabitý športovým duchom vďaka škrupinovým športovým sedadlám CUP Bucket, ktoré sú kombinované s pádlami na ovládanie rekuperácie na volante. Vodič má možnosť prispôsobiť si intenzitu rekuperácie pomocou pádiel na volante, čím získava viac kontroly nad jazdným zážitkom.

Technologické Inovácie a Bezpečnostné Prvky

CUPRA Born VZ nesie rozsiahlu sadu technologických vylepšení, vrátane väčšieho centrálneho ovládacieho displeja a možnosti príplatkovej ozvučovacej sústavy od spoločnosti Sennheiser. Systém Travel Assist 2.6 zlepšuje asistenciu vodičovi, pričom nový Remote Park Assist umožňuje parkovanie prostredníctvom smartfónu. Bezpečnostné prvky, ako monitorovanie mŕtvych uhlov a výstražný systém Exit Warning, sú štandardne dostupné.

Ekologický Prístup

CUPRA Born VZ nadväzuje na záväzok značky k udržateľnosti a je prvým vozidlom, ktoré sa dodáva zákazníkom ako CO2 neutrálne. Energie získaná z obnoviteľných zdrojov a environmentálne projekty kompenzujú zvyšné emisie CO2 v celom výrobnom procese.

S novým CUPRA Born VZ prichádza do sveta elektromobilov inovácia spojená s vášňou pre športový výkon, čím posúva štandardy v segmente elektrických vozidiel.

Next Post

Výstava MOTOCYKEL 2024 : Motorkársky sviatok už budúci týždeň!

Priaznivci dvokolesových strojov majú dôvod na radostné očakávanie, pretože sa blíži jedno z najväčších motocyklových podujatí na Slovensku. Od 7. do 10. marca 2024 sa v Bratislavskej Inchebe koná Motocyklová výstava, ktorá prinesie vzrušujúcu kombináciu najnovších modelov motocyklov, technológií a špičkového vybavenia pre milovníkov motocyklov. Výstavný priestor a Očakávaní Účastníci […]