CUPRA VZ5 BAT : Formentor z Gotham city?

Martin Slanina

Model CUPRA Formentor VZ5 získava temnejší nádych svojho progresívneho s štýlového charakteru predstavením limitovanej verzie VZ5 BAT. Bude z nej vyrobených iba 500 kusov, ktoré majú rozličné modifikácie karosérie a interiéru.

„CUPRA Formentor VZ5 BAT limited edition je automobil, kotrý svojou edíciou nadchne viacerých fanúšikov a priaznivcov značky Cupra. Jeho dizajn je expresívny a provokačný, predstavuje ďalšiu evolúciu línie modelov značky so spaľovacím motorom,“ povedal Sven Schuwirth, COO značky CUPRA. „Je to automobil, ktorý búra zaužívané predstavy svojim vzhľadom akcentovaným čiernou farbou. Jeho vonkajšie doplnky umocňujú jeho energickú športovú estetiku, pričom interiér s tmavými akcentmi prispieva k ešte emocionálnejšiemu zážitku z jazdy“.

CUPRA Formentor VZ5 BAT dostala vonkajšiu úpravu prioritne s rozličnými čiernymi prvkami. Siahajú od lesklých čiernych líšt strešného nosiča, prednej masky vrátane rámu, obkladov lemov blatníkov a prahov karosérie cez 20-palcové disky z ľahkej zliatiny až po karbónové kryty vonkajších spätných zrkadiel a koncovky výfuku s čiernou keramickou povrchovou úpravou (cerakote). Všetky tieto prvky zvýrazňujú charakter španielskeho SUV-crossovera. Nový vzhľad dopĺňajú logá CUPRA (vpredu a vzadu) a nápis CUPRA vzadu vyhotovené v tmavom chróme.

Aj v interiéri modelu Formentor VZ5 BAT čierne prvky umocňujú športový charakter dizajnu. Vodič ich vníma od momentu, kedy sa posadí za volant do štandardných škrupinových športových sedadiel CUP. Sú to napríklad detaily z čierneho chrómu okolo mriežok ventilácie a stredovej konzoly, ktoré zvýrazňujú energickú osobnosť výnimočného automobilu. Navyše celý kokpit vyzerá ako vozidlo jedného Filmového hrdinu z Gotham City! Možno aj to priláka viacerých záujemcov alebo obľúbencov tohto akčného filmu ku kúpe už jedného z posledných päťvalcových beštií.

CUPRA Formentor VZ5 predstavuje výkon radového päťválcového spaľovacieho motora s objemom 2,5 litra, ktorý dosahuje najväčší výkon 287 kW (390 koní) s maximálnym krútiacim momentom 480 Nm. Krútiaci moment motora sa prenáša cez 7-stupňovú dvojspojkovú prevodovku DSG a systém 4Drive na všetky štyri kolesá. Optimálna trakcia za všetkých podmienok je zárukou vysokých a kvalitných jazdných výkonov ako zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4,2 sekundy. Maximálna rýchlosť je elektronicky limitovaná na 250 km/h.

Verzia CUPRA Formentor VZ5 BAT je limitovaná na 500 kusov a predstavuje doteraz najexkluzívnejšiu verziu radu Formentor. A preto ak Vás zaujíma táto limitovaná edícia, treba reagovať, čo najskôr.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Volkswagen Passat 2024: Pokračovanie ikony neutícha

V rámci svetovej premiéry Volkswagen zverejnil prvé fotografie a fakty ku kompletne nanovo vyvinutému modelu Passat. Už o niekoľko dní bude automobil po prvý raz predstavený aj verejnosti na výstave IAA Mobility v Mníchove (05.–09.09.2023). Vyše 34 miliónov predaných kusov, symbol manažérov a príjemnej diaľničnej jazdy. Aj toto je Passat, […]