DS 9 2023: Viac komfortu a technológie pre luxusný francúzsky sedan

Tomáš Sojka

Najskôr prišiel nový DS 7, potom DS 3 a teraz je na rade obnova modelu DS 9. Je to vynikajúci francúzsky luxusný sedan, ktorý má jemne prepracovaný vzhľad a aktualizované určité aspekty výbavy a technológie, čo rozhodne ocenia všetci zákazníci.

DS 9 2023 má stále elegantný a luxusný dizajn, ktorý poznáme už niekoľko rokov, s rovnakou dizajnovou identitou ako DS 7, len vo formáte sedanu. Na rozdiel od zmeny vzhľadu svojich SUV s novými dennými svetlami DS Light Veil, DS 9 2023 sa diametrálne nezmenil.

V oblasti technológií prináša DS 9 2023 nový digitálny prístrojový panel a dotykový systém DS Iris System s väčším rozlíšením. Tento systém je prispôsobiteľnejší, rýchlejší a efektívnejší, a taktiež obsahuje aj technológiu prirodzeného rozpoznávania hlasu. Samozrejme, je tiež vybavený funkciami Mirror Screen, CarPlay a Android Auto, ktoré je možné používať cez Wi-Fi alebo dva USB C porty.

Čo sa týka výbavy, novou verziou je Opera, ktorá je vyššie postavená ako verzia Rivoli+. Opera obsahuje komplexnú štandardnú výbavu, najmä na technologickej úrovni, ako je riadený systém tlmenia s kamerou DS, balík Extended Safety Pack s polo-autonómnym riadením úrovne 2 DS Drive Assist, systémom DS Driver Attention Monitoring na detekciu únavy a systémom nočného videnia DS Night Vision. Pohodlie je zabezpečené zvukovým systémom Focal Electra, balíkom DS Lounge pre zadné sedadlá, vyhrievanými, ventilačnými a masážnymi zadnými sedadlami, strešným oknom, vyhrievaným čelným sklom a alarmom.

Vzhľad interiéru je zdôraznený použitím kože Nappa so vzorom podobným remienku hodiniek. K dispozícii sú farby Opera Red Rubis, Opera Black Basalt a nová Opera Grey Pearl. Interiéry sú tiež dostupné v farbách Rubis Red a Basalt Black. Novinkou je kožená úprava Art Leather a lem stropu v sivej Galet Alcantara.

Novinkou na DS 9 je tiež interiérová výbava Esprit de Voyage, ktorá používa svetlé farby a špeciálne detaily, ako je perleťovo sivá koža Nappa s vyrazeným vzorom mapy Európy. K tomu pridáva volant potiahnutý celokožou vo farbe Basalt Black, hornú časť palubnej dosky vo farbe Nappa, tiež vo farbe Basalt Black, a zadnú vanu v čiernej Alcantare.

Pokiaľ ide o technické špecifikácie, DS 9 stále ponúka plug-in hybridné verzie s výkonmi 250 a 360 koní. Verzia DS 9 E-Tense 250 má 4-valcový motor PureTech s výkonom 200 konských síl, ktorý je sprevádzaný elektromotorom s výkonom 110 konských síl a batériou s kapacitou 15,6 kWh. V elektrickom režime podľa cyklu WLTP dokáže prejsť 75 až 85 km, v závislosti od použitia a má 7,4 kW palubnú nabíjačku s dobíjacím časom 2 hodiny a 23 minút.

Vlajkovou loďou je DS 9 E-Tense 4×4 360, ktorá má tiež 4-valcový motor s výkonom 200 konských síl a dva elektromotory s výkonmi 110 a 113 konských síl. Táto verzia má inteligentný systém pohonu všetkých štyroch kolies a batériu s kapacitou 15,6 kWh. DS 9 E-Tense 4×4 360 dosahuje zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,6 sekundy, maximálnu rýchlosť 250 km/h a dojazd v elektrickom režime od 62 do 65 km.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Všetky detaily ohľadom novej vlajkovej lode Audi Q8 e-tron

Okrem zmeneného názvu má prvé elektrické SUV Audi väčšiu autonómiu, lepšie nabíjanie a dynamické spracovanie, ktoré ho posúva na inú úroveň. Je k dispozícii s dvoma karosériami a tromi mechanickými možnosťami, vrátane už dostupného SQ8 e-tron. Na trh pribúda čoraz viac elektrických modelov Audi ktoré nesú priezvisko e-tron, ktorý pokrýva […]