Ford Mustang Mach 1 2021: Legenda je späť!

Martin Slanina

Ford potvrdzuje návrat najlegendárnejšieho mena v rodine Mustangov, ktorý príde v roku 2021. Ináč povedané vystrieda Bullitt-a, ako staršieho brata Mustanga GT.

Všimli sme si, že rodina Mustang prechádza dôležitými zmenami, napríklad príchodom moderného a priekopníckeho elektrického SUV Mustang Mach-E. Avšak toto nie je všetko. Aj v najbežnejšom sortimente vozidiel Muscle Car sa chystajú zmeny a to, že modely, ako je požadovaný Ford Mustang Bullitt, sa v krátkom čase obmení. Zdá sa, že nový model príde na trh s ikonickým menom v rodine Ford Mustang: Mach 1.

Mustang s väčším charakterom bude pravdepodobne späť na budúci rok 2021 a sľubuje vzkriesenie identity, ktorá sa nevidela pred koncom storočia. Americký Auto špióni to dokázali spozorovať pred niekoľkými mesiacmi vo forme maskovaného vozidla v tvare Ford Bullitt, ale až teraz Ford potvrdil návrat Mach 1.

Ford prezentuje toto vozidlo ako „vrchol výkonu v atmosférickom 5,0-litrovom V8 v novom zlatom veku“ – čo bude podstatou najexkluzívnejšieho a najsilnejšieho Mustangu.

Aj keď nám tieto obrázky naďalej zanechávajú maskovaný Mustang, môžete vidieť hlavné znaky tohto nového modelu, ktoré zvýrazňujú agresívnejšiu prednú časť, gril s dvoma kruhmi, o ktorých nevieme, či budú pôsobiť ako prívody vzduchu, alebo či budú mať zabudované pomocné svetlomety ako v originálnom modeli. Pribudli aj športovejšie 19-palcové viacfarebné kolesá sprevádzané pneumatikami 305/30 ZR19 Michelin Pilot Sport Cup 2 a rovnako agresívny zadok s veľkorysým spojlerom a štyrmi veľkými výfukmi. Funkcie, ktoré sa snažia obnoviť podstatu kultového originálneho Ford Mustang Mach z roku 1969.

Očakaváme auto, ktoré bude o krôčik vyššie ako Mustang GT. Vyhlásenie o novom Mustangu Mach 1 2021: „Rovnako ako originál, aj nový Mustang Mach 1 bude verný svojmu dedičstvu a ponúka skvelý vzhľad a najschopnejší 5,0-litrový Mustang na trati,“ vysvetľuje Dave Pericak, Globálny riaditeľ spoločnosti Ford Icons.

Cieľ na rok 2021?

Nový mustang by mal byť na trh uvedený v roku 2021, no zatiaľ nevieme, či to bude práve tento rok a tento model. Všetky informácie ale potvrdzujú toto zistenie a nám nezostáva nič iné ako počkať na ďalšie informácie…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Tesla X ako shuttle pre Astronautov z modulu Crew Dragon

Let historicky prvej vesmírnej lode súkromnej výroby v stredu 27. mája pre nepriaznivé počasie nevyšiel. Druhý, úspešný pokus bol naplánovaný na sobotu 30. mája. Všetko vyšlo podľa plánu… Azda všetci včera kúsok pozabudli na automobily a premýšľali o niečom „lepšom“. Stať sa astronautom bol určite sen nejedného čitateľa, no dosť lietania […]

Sleduj nás aj na Instagrame a Facebooku!

FB: Carflex IG: Carflex.sk