Ford Mustang získa veľkolepé veľké čelné sklo. ako to bude vyzerať ?

Martin Slanina

Patent opisuje nový dizajn predného skla, ktorý účinne pokrýva celý vrchný panel.

Obrovský patent na predné sklo Ford Mustang
zdroj. Úrad pre patenty a ochranné známky USA

Vyzerá to, že výmena čelného skla vašej ďalšej generácie Forda by Vás mohla dostať späť do pekného centu tak ako na Tesle X (predné okno 2 200 dolárov) – to je, ak Ford uvedie do činnosti čelné sklo uvedené v posledných patentových prihláškach. Nový patent zobrazený na Ford Mustang popisuje, čo Ford nazýva „strešný luk vozidla“, ktorý oddeľuje predné sklo a zadný sklenený panel. Môžete si pomyslieť: To sa nazýva len glass top. A mali by ste mať technickú pravdu, ale horná časť sa dramaticky zmenšila z dôvodu rozsiahleho predného skla.

Nové čelné sklo vyzerá podobne ako predné sklo Tesly modelu X, s výnimkou pridanej konštrukcie strešného luku. V podstate táto konštrukcia čelného skla eliminuje potrebu panoramatického strešného okna, pretože je vypálená do čelného skla.

Patentový nákres Ford Mustang
zdroj. Úrad pre patenty a ochranné známky USA
Patentový nákres Ford Mustang
zdroj. Úrad pre patenty a ochranné známky USA

Ťažko povedať, s akým vozidlom by sa tento nový dizajn predného skla začal, ale vzhľadom na to, že patentové výkresy jasne ukazujú Mustang, môže byť dobrým kandidátom nový Mustang. 

Vždy existuje šanca, že tento patent nikdy neuvidí výrobu, aj keď pri dizajnoch neustále tlačiacich bariéry dostupnej technológie by sme neboli šokovaní, keby sme v nasledujúcich rokoch videli Ford s týmto dizajnom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Stránka je momentálne v štádiu prerábania, Ďakujeme za pochopenie

Keďže sa snažíme napredovať a publikovať čo najnovšie články, musíme našu stránku upraviť(prerobiť), bude to trvať asi mesiac… Za nepríjemnosti sa ospravedlňujeme, čoskoro sme späť