Hypercar Peugeot 9X8: Pripravený na sezónu 2024 získať ocenenia a triumfy!

Tomáš Sojka

Peugeot odhalil novú verziu svojho najnovšieho hyperauta 9X8, ktoré sa zúčastňuje najprestížnejších vytrvalostných pretekov na svete. Tento prepracovaný model sa predstavil s novým dizajnom, ktorý má ešte agresívnejšiu siluetu a iné úpravy, pripravené na tohtoročnú sezónu, kde chce Peugeot získať viac úspechov ako naposledy.

Peugeot bol medzi prvými v rade automobilových výrobcov, ktorí sa zamerali na nové predpisy pre hyperautá. Ich model 9X8 debutoval v polovici sezóny 2022 a odvtedy sa neúnavne snaží konkurovať najlepším v jeho triede. Aj keď pôvodný koncept priniesol zaujímavé nápady, ako napríklad absencia spojlera, nový model sa vracia k tradičnejšiemu dizajnu s pridaním spojlera a ďalšími vylepšeniami.

Tieto zmeny sú výsledkom potreby zlepšenia výkonu auta, ktoré sa prejavovalo nepravidelnými výsledkami v minulosti. Olivier Jansonnine, technický riaditeľ Peugeot Sport, vysvetlil, že rozhodnutia zmeniť dizajn auta boli motivované zmenami v predpisoch medzi rokmi 2021 a 2022, ktoré ovplyvnili výkonnosť vozidla. Nový 9X8 sa teraz snaží vyrovnať s konkurenciou tým, že sa prispôsobil ich dizajnu, čím získal rovnakú výhodu z hľadiska vyváženia výkonu (BOP).

Nový model Peugeot 9X8 2024 si zachováva hybridný pohon s výkonom 520 kW (707 koní) a pohon všetkých štyroch kolies. Jeho mechanická časť zostáva prakticky nezmenená, pričom je vybavený 2,6-litrovým biturbo motorom V6 a elektrickým motor-generátorom s výkonom 200 kW. Nové vylepšenia sa týkajú najmä aerodynamiky a spoľahlivosti.

Okrem technických úprav, nový Peugeot 9X8 2024 prichádza aj s novou dekoráciou, ktorá symbolizuje odhodlanie tímu a jeho kolektívny duch. Táto dekorácia je inšpirovaná „hlavou leva“ Peugeotu a má charakteristické farby bielej, šedej a slávnej kryptonitovej zelenej, ktoré sú známe z Peugeot Sport.

S premiérou nového modelu sa fanúšikovia môžu tešiť na sezónu plnú vzrušujúcich pretekov, vrátane 6-hodinového závodu v Imole, ktorý sa koná 21. apríla. Peugeot si stanovil ambiciózne ciele a verí, že nový 9X8 bude schopný konkurovať najlepším a získavať významné úspechy na okruhoch celého sveta.

Next Post

Lamborghini odkrýva nové logo! Na ktorých modeloch ho uvidíme už čoskoro?

Lamborghini „vynovuje“ svoju image prostredníctvom upraveného loga. Novú podobu rozzúreného býka uvidíme nielen v online komunikácii značky, ale aj na vozidlách. Pravdepodobne Huracan a plug-in hybridný Urus budú prvými modelmi, ktoré dostanú aktualizované logo už tento rok. Aké zmeny nastali? Zdá sa, že ich nie je veľa. Nápis „Lamborghini“ sa […]