Kia e-Soul Cargo: Kórejská „mini-dodávka“ len pre Holandsko?

Martin Slanina

Jednou z predstáv kórejskej automobilky KIA pre Európsky trh bolo postaviť automobil určený na prepravu malého a stredného tovaru. Podarilo sa im to?

Jednou z hlavných činností spoločnosti Kia v nasledujúcich rokoch je vývoj novej generácie komerčných elektrických vozidiel. Do dnešného dňa je určite najlepšou alternatívou značky KIA model e-Soul, elegantnosť a konektivita v jednom. No tento model určite nestačí… Európske automobilky chrlia svoje nové elektrické minivany skoro každý týždeň, tak prečo neurobiť z nového e-Soul vozidlo určené na prepravu tovaru?

Určené na prepravu tovaru

V rámci prestavby boli zadné sedadlá modelu Kia e-Soul Cargo odstránené tak, aby sa získal väčší úložný priestor. Model bol tiež vybavený plechovou podlahou pre náklad. Náklad môže byť upevnený na 6 kotiev, ktoré su umiestnené vedľa otvoru, kde sa nachádzajú káble na nabíjanie batérie motora. Okrem toho ďalším z najvýraznejších prvkov tejto verzie je kovové pletivo, ktoré oddeľuje priestor pre cestujúcich od priestoru na ukladanie predmetov.

Pretože e-Soul je založený aj na skvelej výbave, kórejské auto má pomerne veľkorysé vybavenie interiéru, ktoré sa trochu zhoduje s jeho novou filozofiou úžitkových vozidiel. Hovoríme to preto, lebo je vybavená vyhrievanými a vetranými koženými sedadlami, vyhrievaným volantom a prémiovým zvukovým systémom Harman Kardon. Okrem toho bude mať vodič adaptívny tempomat a 10,25-palcový informačný systém so službami TomTom Live Services. Nesmie chýbať kompatibilita so systémami Android Auto a Apple Carplay.

V mechanickej časti nedochádza k žiadnym zmenám, takže rovnaká jednotka je stále prítomná ako aj v bežnom modeli e-Soul. Je to elektrický motor, ktorý vyvíja 204 konských síl a maximálny krútiaci moment 395 Nm, ktorý je poháňaný batériou s kapacitou 64 kWh. Vďaka tomu všetkému môže Kia zrýchliť z 0 na 100 km/h za 7,9 sekundy a na jedno nabitie prejsť 452 kilometrov .

Iba pre Holandsko? ?

Toto vozidlo je zatiaľ prezentované iba pre jednu krajinu na európskom kontinente, teda pre Holandsko, za cenu od 39 077 eur. Zákazníci si však môžu pre štandardný model kúpiť aj konverznú súpravu za 2 680 EUR. Značka navyše zabezpečuje, že e-Soul Cargo sa môže „ľahko stať osobným automobilom“. Uvidíme, či sa dostane aj na iné miesta starého kontinentu…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Mercedes-AMG CLA 35 a 45. Žltá im proste pristane...

Vysoko výkonný sedan kupé dostáva tzv. Aerodynamický balík AMG. Nevyzerá to dobre? Všetci sa zhodneme na tom, že modely Mercedes-AMG CLA 35 a 45 sú dve veľmi schopné autá, ktoré by chcel mať skoro každý vo svojej garáži, aj keď sa zdá, že nemecká entita našla spôsob, ako ešte zlepšiť svoj imidž aj […]