Kia Sorento PHEV: Najzelenší z rodiny

Martin Slanina

Najvýkonnejší a najekologickejší variant kórejského SUV práve uzrel svetlo sveta. Dorazí začiatkom roka 2021.

Nová generácia modelu Kia Sorento je realitou a dnes kórejská firma práve predstavila jeden z najzaujímavejších variantov tohto auta, teda ten, ktorý používa plug-in hybridný pohon. 

Najekologickejšie Sorento

Z estetického hľadiska bude ťažké odlíšiť Kia Sorento PHEV od zvyšku verzií, pretože jediné zmeny, ktoré môžeme nájsť, sú niekoľko špecifických označení na karosérii a nabíjací port umiestnený vzadu. Vnútri bola medzitým prepracovaná digitálna prístrojová technika s 12,3-palcovým rámom s novou grafikou a číselníkmi, zatiaľ čo 10,25-palcový dotykový displej s informačno-zábavným systémom obsahuje aj nové funkcie, ktoré umožňujú jednoduchšie nájdenie nabíjacích staníc na ceste.

Vrchol kórejského SUV je ale nepochybne pod kapotou, kde sa nachádza plug-in hybridné pohonné ústrojenstvo, ktoré kombinuje 1,6-litrový štvorvalcový benzínový motor T-GDI a elektrický motor, čo dáva za výsledok 265 koní a maximálny krútiaci moment 350 Nm. Prepojenie všetkého výkonu je so šesťstupňovou automatickou prevodovkou, ktorá poháňa všetky štyri kolesá.

Kórejská značka zaručuje, že táto kombinácia umožňuje okamžitý prenos všetkej sily z motorov s minimálnymi stratami energie. Vďaka tomu je akcelerácia „okamžitá“ pri akejkoľvek rýchlosti a pri vyšších rýchlostiach je k dispozícii čisto elektrický režim. Pokiaľ ide o batériu, pozeráme sa na vodou chladený systém s kapacitou 13,8 kWh. Spoločnosť Kia nateraz neuvádza podrobnosti o dobách nabíjania a dojazde vozidla.

Je to tak preto, lebo dojazd elektrického pohonu, aj emisie CO2 čakajú na homologizáciu a spoločnosť Kia ich oznámi bližšie k dátumu predaja automobilu. Kia Sorento PHEV sa bude vyrábať pre Európu a mnoho ďalších trhov v kórejskom závode Hwasung. Prvé jednotky by do našej krajiny mali doraziť už začiatkom roka 2021.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Peugeot 3008 2021: Vývoj v znamení štýlu a technológií

Úspešné francúzske SUV dostáva nový nádych. Na trh má prísť koncom roka 2020. Peugeot 3008 sa stal jedným z hviezdnych ťahúňov automobilky. Od uvedenia na trh v roku 2016 sa vyrobilo viac ako 800 000 kusov. Tento model konkuruje tvárou v tvár čoraz silnejšej konkurencii, čo viedlo automobilku Peugeot k vylepšeniu technologií […]