Kolekcia Bentley Continental Le Mans: Vzdanie pocty Bentley Speed 8

Tomáš Sojka

Bentley oslavuje svoj najnovší triumf v Le Mans špeciálnou edíciou inšpirovanou jeho slávnym prototypom, ktorá vzdáva úctu k 100 rokov vytrvalostných pretekov Le Mans.

Klasické vytrvalostné preteky oslavujú storočnicu a zároveň si Bentley, jedna z najúspešnejších značiek klasických francúzskych pretekov, pripomína 20 rokov od svojho posledného víťazstva v La Sarthe s krásnym Bentley Speed ​​​​8.

Preto si britská značka nenechala ujsť príležitosť a uviedla na trh špeciálnu limitovanú edíciu so 48 kusmi Bentley Continental GT Speed​​​​ a GTC Speed, ktoré sú prezentované so špeciálnou estetikou inšpirovanou Bentley Speed 8 nº7, ktorý Tom Kristensen, Dindo Capello a Guy Smith priviedli k víťazstvu na pretekoch 24 hodín Le Mans v roku 2003.

Oslava odkazu Bentley v Le Mans

Výsledkom je, že Continentaly tejto špeciálnej edície, dostupné vo verzii GT kupé aj vo verzii GTC kabriolet, majú športovú zelenú farbu Verdant Green, ktorá je veľmi podobná mýtickej britskej pretekárskej zelenej farbe pretekárskych áut Bentley z minulých rokov. Taktiež ju nosia aj LMP z roku 2000. Na mriežke chladiča nájdeme charakteristické číslo 7, ktoré je ďalší klasický prvok skorých pretekárskych Bentley. Z okrídleného B na kapote sa vynára biely pretekársky pás, ktorý sa tiahne pozdĺž stredu karosérie až po strechu. Čerešničkou na torte je logo 24 hodín Le Mans na prednom blatníku.

Ako je exteriér tohto modelu naozaj markantný, tak aj interiér je priam umeleckým dielom. K obvykle dobrej práci na luxusnej úrovni Bentley pridáva veľmi špeciálne detaily, ako napríklad fakt, že každý zo 48 kusov Bentley ukrýva na svojej palubnej doske, kde by ste bežne našli centrálne hodiny, malý kúsok ventilu 4,0-litrového biturbo motoru V8 zo Speed ​​​​8, ktorý vyhral v roku 2003 Le Mans.

To však nie je všetko. Aj v tejto oblasti nájdeme ako obvykle analógové hodiny, aj keď tentokrát ide o niečo iné, keďže tieto hodiny majú 24-hodinový formát namiesto zvyčajných 12, ktoré dopĺňajú ozdobné lišty z uhlíkových vlákien zobrazujúce šesť víťazstiev Bentley v Le Mans, ktoré možno vidieť aj na špeciálnej líšte na prahu dverí.

Posledná šanca vlastniť W12?

Bentley neuvádza počet kusov tejto Le Mans Collection, ktoré prídu s karosériou GT kupé a koľko v kabriolete GTC, ani jeho cenu, hoci pri celkovom počte 48 kusov globálne by dávalo zmysel, že by ich bolo 24. V každom prípade, všetky budú mať exotický 6,0-litrový motor W12 s výkonom 659 k a krútiacim momentom 900 Nm – čo vedie k zrýchleniu z 0 na 100 za 3,5 sekundy a maximálnej rýchlosti 335 km/h.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Volkswagen ID.7 : Progresívne štylizovaný pomocník na dlhé trasy

Pred pár minútami sme na Svetovej premiére v Berlíne privítali ďalšieho súrodenca do modelovej rady Volkswagen ID. Model ID.7 má byť komfortným, tichým a spoľahlivým partnerom na dlhé ale aj krátke cesty. Volkswagen ID.7 je nová vlajková loď elektrických modelov Volkswagen, ktorý je určený na dlhé vzdialenosti, ako aj na […]