Mercedes-Benz Marco Polo Oslavuje 40. Výročie!

Adrián Glett

Mercedes-Benz Marco Polo, legendárny kempingový automobil s trojcípou hviezdou, oslavuje 40 rokov svojej existencie. Od svojej premiéry v roku 1984, keď sa predstavil na báze „brémskeho transportéra,“ až po súčasnú podobu v rámci Triedy V Marco Polo, zdobený benátskym menom poskytoval cestovateľom neuveriteľné zážitky počas štyroch vzrušujúcich desaťročí.

Prvý Model Marco Polo: Pionier Kempingových Automobilov

Prvý model, pomenovaný podľa benátskeho objaviteľa, sa vyznačoval skrátenou kapotou, bahamským béžovým lakom a štýlovým béžovo-hnedým interiérom. Model Marco Polo bol v 80. rokoch považovaný za symbol kompaktných kempingových automobilov a v roku 1988 prešiel prvý upgrade.

Základná koncepcia bývania v modele Marco Polo zostala nezmenená – strešná posteľ, otočné sedadlá a kuchynská linka s drezom a varičom tvoria jeho funkčný interiér.

Vývoj a Modernizácie

Druhá generácia v roku 1996 priniesla zmenu – vozidlo na báze modelu Vito sa stalo vhodnejším na garážovanie so zníženým vozidlom na menej ako dva metre a výsuvnou strechou. Modernizácie pokračovali v roku 1999 a tretia generácia v roku 2003 pridala nové prvky, ako elektricky ovládanú výsuvnú strechu a pohodlnú strešnú posteľ.

Od roku 2015 sa Marco Polo prezentuje vo svojej súčasnej podobe v rámci Triedy V, čím nastavil nové štandardy pohodlia a estetiky v kempingových automobiloch. Modernizácie v roku 2019 priniesli pokročilý multimediálny systém MBUX a ovládaciu jednotku MBAC pre kempingové vozidlá.

Budúcnosť Elektrickej Mobility: VAN.EA

Značka Mercedes-Benz smeruje k elektrickej budúcnosti, a to najmä v oblasti kempingových automobilov. Stratégia zahŕňa novú, modulárnu a škálovateľnú „výlučne elektrickú“ architektúru VAN.EA, ktorá príde na trh od roku 2026. Značka plánuje elektrifikovať a rozšíriť portfólio kempingových automobilov na základe tejto architektúry, otvárajúc cestu novým možnostiam pre elektromobilitu.

S 40 rokmi histórie, Mercedes-Benz Marco Polo si zaslúžene udržiava svoje miesto ako symbol pohodlia a luxusu na cestách. Očakávame s napätím, ako bude táto ikona pokračovať v histórii kempingových automobilov.

Next Post

Volkswagen Golf GTI 8. generácie - Výkon, elegancia a inovácie v jednom!

Volkswagen Golf GTI sa stáva synonymom spoľahlivosti a výkonu v kategórii športových hatchbackov. V jeho 8. generácii sa tieto charakteristiky stretávajú s novými technologickými inováciami a dizajnovými prvkami, čím vzniká automobil, ktorý zaujme nielen nadšencov športových vozidiel, ale aj tých, ktorí ocenia eleganciu a moderné technológie. Dizajn a estetika Golf […]