Mercedes-AMG GT 2021: Výkonnejší a vybavenejší ako kedykoľvek predtým

Martin Slanina

Všetci rozprávajú len o novej Triede-S no divízia AMG obrátila svoju pozornosť konečne aj na model AMG GT, ktorý má byť vybavený vyšším výkonom, zlepšením riadením a výbavou, či už v karosárskom prevedení kupé alebo roadster. Týmto krokom sa Daimler snaží prilákať viac zákazníkov a ponúkať oveľa komplexnejší automobil bez toho, aby si človek musel vyberať špičkové verzie športového automobilu.

Zlepšený výkon

Vrcholom Mercedes-AMG GT 2021 je to, že jeho osemvalcový motor je teraz výkonnejší ako kedykoľvek predtým a to všetko vďaka sérii elektronických úprav, ktoré umožnili 4,0-litrovému motoru V8 zanechať pod kapotou 530 koní. Ide o nárast 54. koní v porovnaní s predchodcom. Táto zmena spôsobí, že variant „S“ natrvalo zmizne .

Okrem toho Mercedes zostrojil adaptívne odpruženie AMG Ride Control, zadný elektronický samosvorný diferenciál a vysoko výkonné brzdové zariadenie ako súčasť štandardného vybavenia všetkých AMG GT spolu s lítium-iónovou batériou určenou na spustenie motora a režim jazdy „Race“. 

Zákazníci si tiež budú môcť zvoliť verziu Night Edition pre modely AMG GT Coupé a Roadster. Tento názov obsahuje AMG Exterior Night Package, čierne brzdové strmene, mriežku chladiča AMG v tmavom chróme, svetlomety s čiernymi prvkami a špecifické matné čierne kolesá. Ďalšími vrcholmi sú prítomnosť strechy z uhlíkových vlákien na Coupe a čiernej látkovej kapucne pre Roadster, zatiaľ čo odtiene Obsidian Black Metallic, Selenite Grey Metallic a Designo Graphite Grey Magno doplnia estetický vzhľad auta do úplnej dokonalosti.

Vo vnútri nočnej edície Mercedes-AMG GT sú sedadlá AMG Performance. Kožený čierny štýl Nappa s prešívaným diamantom a ozdobné prvky (z uhlíkového vlákna), ako aj balík AMG Interior Night dodávajú autu určitú eleganciu a pohodlie. 

Mercedes-AMG GT 2021 je teraz možné rezervovať v Európe, kde ceny na Nemeckom trhu začínajú na € 119,079 pre Coupé a € 130,679 pre Roadster. Prvé kusy sa plánujú predstaviť v obchodnom zastúpení v novembri.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Volvo XC Coupé: Ostré a elektrifikované SUV

Švédska značka chce na svojom trhu mať vozidlo s týmito vlastnosťami: kupé, SUV, elegancia a pohodlie… Podarí sa im to? Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Volvo chce mať v najbližších rokoch úplnú škálu elektrifikovaných vozidiel. V rámci tejto novej stratégie značky sme sa však dozvedeli, že na pláne je aj úplne nový model, ktorého názov je Volvo […]