Nová Tesla Gigafactory v Berlíne je pripravená začať s výrobou

Martin Slanina

Po niekoľkých odkladoch kvôli byrokratickým problémom začne nový závod Tesla v Nemecku vyrábať Model Y na európskom území až v novembri alebo decembri, čo potvrdil aj samotný Elon Musk.

Kvôli byrokratickým problémom sa začalo s určitým zdržaním, no prvý závod automobilky Tesla na európskej pôde je už realitou a po otvorení dverí pre verejnosť v tomto mesiaci je pripravený začať svoju výrobu naplno už čoskoro.

Už túto zimu

Netrvalo dlho a automobilka Tesla sa rozrástla aj o výrobný závod v Európe. Prekvapivo, nájdeme ho v Brandenbursku, kde je tento závod lokalizovaný blízko Berlína v Nemecku. Či bol dobrý nápad postaviť Závod značky Tesla práve v Nemecku je otázne, no rozhodne to nie je prvý krát, čo sa americká automobilka rozrástla o európsky závod v Nemecku. Spravilo tak už viacero automobiliek, napr. Ford, Chrysler alebo Chevrolet.  

Kŕčový štart pre prvú Tesla Gigafactory v Európe

Budú to prvé kroky automobilky Tesla v Európe, ktorá vzbudila očakávania aj kontroverzie kvôli komplikáciám pri jej výstavbe nielen na byrokratickej úrovni, ale aj kvôli kritike environmentálnych skupín, že jej umiestnenie ovplyvní voľne žijúce zvieratá a samotnú prírodu.

Napriek tomu Elonove počiatočné odhady uvádzali začiatok výroby prvých automobilov už v októbri, ale nakoniec sa zdá, že sa začnú asi o mesiac neskôr. V každom prípade sa od tejto novej továrne neočakáva, že by v krátkodobom horizonte dosiahla maximálny objem výroby. Podľa Muska vo vyhlásení pre komerčnú televíziu Bloomberg by sa výroba mala do konca roku 2022 pohybovať okolo 5 000 až 10 000 vyrobených vozidiel týždenne, aj keď uznáva, že „bude trvať dlhšie“, kým sa dosiahne objem výroby, ktorý bol odhadovaný pre túto gigantickú továreň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

"Už nám závidia aj v Sabinove!" V Prešove dnes otvorili juhozápadný obchvat

V Prešove dnes slávnostne otvorili nový 8-kilometrový úsek západného obchvatu Prešova. Motoristom by mal ušetriť až 20 minút, no pre jeho využívanie bude potrebná diaľničná známka. Otvorený 8 kilometrov dlhý úsek diaľnice D1 Prešov, západ – Prešov, juh bude už od tejto polnoci skracovať a spríjemňovať cestu motoristom na Juhovýchodné […]