Oficiálne: Mitsubishi Outlander PHEV prichádza do Európy

Martin Slanina

V poslednom kvartáli roku 2021 Mitsubishi predstavilo 4. generáciu svojej vlajkovej lode, Outlander. Táto správa rozhodne poteší, keďže bude opäť dostupný na starom kontinente, aj keď si budeme musieť ešte chvíľu počkať. Japonská značka už minulý rok predstavila plug-in hybrid verziu tohto SUV pre trhy Japonska a USA, no bolo stále otázne či pristane aj na európskom trhu. 

Nemohol chýbať

Teraz už vieme, že nový model posilní rodinu Mitsubishi na európskom trhu tak, aby konkuroval v segmente D-SUV s radom noviniek a výhod. Jednými z nich bude jeho nový dizajnový prvok Dynamic Shield. Ten zabezpečí plynulú aerodynamiku, ktorá budem mať za úlohu radikálne znížiť aerodynamický odpor. Taktiež bude schopný prepraviť až 7 pasažierov a jeho interiér bude kombinovať „vysokú úroveň kvality, funkčnosti a japonského remeselného spracovania pre prémiovejší pocit“.

“Spustenie Outlanderu PHEV opätovne potvrdzuje odhodlanie Mitsubishi Motors na európskom trhu a zároveň predstavuje dôležitý krok v našom pláne produktov, ktorý nás privádza späť do európskeho segmentu SUV-D. Z predchádzajúcich troch generácií modelu Outlander sa od jeho uvedenia na európsky trh v roku 2003 predalo viac ako pol milióna kusov. Štvrtá generácia vlajkovej lode Outlander PHEV, posunie značku na novú úroveň v Európe,” hovorí Frank Krol, prezident a generálny riaditeľ Mitsubishi Motors Europe.

Tento rok to nepríde

Značka neprezradila žiadne podrobnosti o špecifikáciách druhej generácie plug-in hybridného pohonného systému, ktorý bude kombinovaný s technológiami Twin Motor 4WD a Super-All Wheel Control od Mitsubishi. Japonská automobilka tiež uviedla, že nové SUV-D bude zahŕňať „najnovšie asistenčné technológie pre vodiča a infotainment, ktoré ponúkajú vysokú úroveň bezpečnosti a komfortu“. Jeho príchod je naplánovaný na rok 2024 .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Zoznámte sa s Maserati MC20 GT2: Trojzubec sa vracia do série Grand Touring Cars

DNA Maserati je už roky jedinečné, no nesmieme zabudnúť, že je taktiež sčasti poznačené aj jeho priamou konkurenciou. Okrem úspechov v F1 v 50-tych rokoch ( za éry Juana Manuela Fangia) sa stali majstrami so svojimi monopostami a práve ich športové autá a autá Grand Touring boli tie, ktoré vytvorili […]