Peugeot 5008 2024: Vpred s elektrifikáciou a inováciou

Adrián Glett

Francúzska automobilka Peugeot opäť zaujala automobilový svet s predstavením svojej najnovšej verzie SUV Peugeot 5008 na rok 2024. Tento model, dlho očakávaný v radoch fanúšikov značky, prináša nie len štýlový dizajn a luxusný interiér, ale aj revolučné elektrifikované možnosti a inovácie.

S odstupom času od uvedenia úspešného modelu E-3008, ktorý získal uznanie vďaka svojej kombinácii moderného dizajnu a elektrifikovaného pohonu, prišiel čas na rozšírenie tejto technológie aj na ďalšie modely. Nový Peugeot 5008 prichádza s tromi radmi sedadiel a plným arzenálom nových funkcií, čím posúva hranice toho, čo je možné v segmente SUV.

Dizajn modelu Peugeot 5008 2024 je založený na úspešnom E-3008, avšak s väčšou dĺžkou, ktorá umožnila rozšírenie vnútorného priestoru a pridanie tretieho radu sedadiel. Predná časť vozidla je elegantná a dynamická, s výraznou kapotou a štýlovými svetlometmi. Zadná časť sa vyznačuje konvenčnejším dizajnom, ktorý však poskytuje viac miesta pre posádku a zároveň veľkorysý kufor ideálny pre veľké rodiny.

Interiér nového Peugeotu 5008 je prostredím plným technologických inovácií a luxusu. Revolučný Peugeot Panoramic i-Cockpit ponúka kombináciu viacerých displejov a možnosti interakcie s vozidlom, pričom ambientné LED osvetlenie a vyspelý hlasový asistent pridávajú dojem moderného luxusu. S možnosťou až siedmich sedadiel a flexibilným usporiadaním interiéru sa Peugeot 5008 stáva ideálnym spoločníkom pre rodinné výlety či každodenné jazdy.

V pohonnej sústave nového Peugeotu 5008 dominuje elektrifikácia. S tromi 100% elektrickými a dvoma hybridnými možnosťami, tento SUV ponúka širokú škálu možností výkonu a dojazdu. Elektrické verzie budú ponúkať dojazd až 660 kilometrov, čo je pôsobivé číslo v tomto segmente.

Peugeot 5008 2024 sa bude predávať v povrchových úpravách Allure a GT s tromi voliteľnými balíkmi, čím ponúka zákazníkom širokú paletu možností a luxusu. S touto novou generáciou Peugeotu 5008 posúva značka hranice toho, čo je možné v segmente SUV a potvrdzuje svoju vedúcu pozíciu v oblasti elektrifikácie a inovácie. S týmto vozidlom sa Peugeot stáva lídrom nielen v segmente SUV, ale aj v ceste smerom k udržateľnej budúcnosti automobilového priemyslu.

Next Post

Označenie GTX: Nová éra športovej elektromobility od Volkswagenu

Volkswagen odštartoval novú éru v oblasti elektromobility so svojou sériou športových a dynamických modelov GTX. Tieto vozidlá predstavujú zvlášť fascinujúci druh elektrickej mobility, ktorý získal priazeň zákazníkov. S každým piatym zaregistrovaným vozidlom ID.4 a ID.5 v Európe sa teraz spája model GTX. A dnes sa táto úspešná koncepcia rozšírila aj […]