Peugeot e-Traveller: voľný čas alebo práca,to všetko s nulovými emisiami

Martin Slanina

Peugeot práve predstavil 100% elektrickú verziu svojej slávnej dodávky, ktorá je k dispozícii v troch veľkostiach. Tento model predstavuje prienik medzi osobným autom a dodávkou. Možno aj preto je najviac žiadaný…

Peugeot Traveller je starý známy vo svete dodávkových automobilov typu minivan. Vhodný je najmä na profesionálne využitie, prepravu tovaru, alebo prepravu ľudí do 9 miest. Teraz prichádza s novou a dlho očakávanou verziou, ktorá ju premení na 100% elektrické vozidlo .

Tri veľkosti a dve možnosti batérie

Tento nový Peugeot e-Traveller ponúkne aj rôzne možnosti prispôsobenia sa použitiu pre každého klienta. E-Traveler je k dispozícii v troch veľkostiach (kompaktný 4,60 m, štandardný so 4,95 a dlhý s 5,30 m) s kapacitou až deväť miest. Používa známu platformu EMP2, na ktorej bude uložený 100% elektrický motor značky PSA. Tento automobil má pohánať elektromotor s výkonom 100 kW s krútiacim momentom 260 Nm. Rýchlosť automobilu má byť obmedzená na 130 km/h.

Kľúčovou časťou je pre značku Peugeot pri tomto modeli dojazd. V tejto súvislosti ponúka Peugeot dve možnosti batérií: jednu s 50 kWh a 230 km dojazdom (k dispozícii vo všetkých troch rozmeroch auta) a druhú so 75 kWh s 330 km dojazdom (k dispozícii iba so štandardnou a dlhou verziou). Prevádzka tohto elektrického pohonu sa dá riadiť rôznymi režimami jazdy, ktoré ponúka tento automobil. Pokiaľ ide o nabíjanie, e-Traveler podporuje rýchle nabíjanie, ktoré umožňuje nabíjačke s výkonom 100 kW dosiahnuť cca.80% svojej kapacity za približne 30 minút. 

Esteticky sa elektrická verzia oproti verzii so spaľovacím motorom líši minimálne… Novinka prišla so špecifickou mriežkou, klapkou na nabíjanie v ľavej prednej časti blatníka, ináč skoro to isté.

Elektrický model dostal špecifickú grafiku premietanú na centrálnej dotykovej obrazovke, ktorá obsahuje informačný systém s pripojeným 3D prehliadačom TomTom Traffic, novú automatickú prevodovku e-Toggle a volič pre tri režimy jazdy. Obývateľnosť a univerzálnosť, ako by sa inak dal opísať interiér Peugeotu e-Traveller s kapacitou až 9 osôb s objemom batožinového priestoru 1500 litrov. Existujú aj 5-miestne verzie s objemom batožinového priestora až 3000 litrov a pri demontáži 3 sedadiel dosiahnete objem až 4 900 litrov.

Nový Peugeot e-Traveller bude na trhu od druhej polovice roku 2020. Automobil bude atraktívny hlavne pri jazde po meste/okolí. Inač povedané, rátam s tým, že najviac záujemcov bude z prímestských zásielkovní/taxislužieb.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

2021 Jeep Compass: Najuniverzálnejšie SUV v Európe?

Jeep Compass prichádza do Európy. V skutočnosti tu už dávno je, ale teraz je tu taktiež nový model Euro-spec 2021. Závod FCA v talianskom Melfi bude produkovať nový Compass v piatich možnostiach výbavy. Nový model je vybavený radom vylepšení, a novým motorom. Neskôr v roku bude k dispozícii aj hybridná verzia 4xe. Poďme ale hovoriť […]