Potvrdené: Prvý elektrický Volkswagen GTI už má svoj dátum!

Tomáš Sojka

V roku 2023 Volkswagen revidoval svoju stratégiu v oblasti elektrických vozidiel po skúsenosti s ID. GTX rodinou, ktorá neuspokojila očakávania v oblasti športovosti a nezaznamenala očakávaný úspech. Automobilka sa tak rozhodla vrátiť k pôvodnej podstate a športovému duchu s novou sériou vozidiel ID.2, ktorá má obnoviť tradičnú esenciu modelov Golf alebo Polo. Pre milovníkov športových áut značky je však ešte dôležitejším momentom návrat alebo aspoň premena skratky GTI.

Novým cieľom značky je predstaviť elektrický model, pravdepodobne označený ako ID.2 GTI, ktorý by mal zastávať pozíciu batériového nástupcu VW Polo GTI a Golfu GTI. Tento nový model by mal kombinovať veľkosť a vlastnosti prvého Golfu GTI s vzhľadom a rozmermi Golfa GTI z prvej generácie.

Otázka, kedy sa dočkáme prvého elektrického GTI, mnohých zaujímala. Pôvodné predpoklady smerovali k roku 2027, no podľa informácií od šéfa dizajnu Volkswagenu, Andreasa Mindta, sa môžeme tešiť na jeho príchod už v roku 2026.

Mindt potvrdil na Instagrame: „Golf GTI bol prvýkrát predstavený na autosalóne vo Frankfurte v roku 1975 s produkciou 5 000 kusov. K dnešnému dňu sme ich predali viac ako 2,8 milióna. V roku 2026 predstavíme elektrickú verziu tohto ikonického modelu.“ Tým jasne ukázal, že cieľom značky je zachovať pôvodnú podstatu svojho najslávnejšieho športového auta.

Na autosalóne IAA v Mníchove sa už objavil koncept ID. GTI, ktorý pripomínal tohtoročne predstavený ID.2 Concept. Tento malý elektrický model, sa bude ponúkať v bežných verziách s cenou pod 25 000 eur. S dostupnými batériami 38 kWh a 56 kWh, z ktorých druhá má dojazd až 450 km WLTP. Značka Volkswagen očakáva, že model ID.2 ale aj elektrický model GTI prinesú do portfólia impulz, ktorý posunie značku VW do pestrého portfólia elektromobility pre každého.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Nové funkcie Apple CarPlay, ktoré prídu s iOS 17.4

Nová aktualizácia pre Apple CarPlay, ktorá prichádza s iOS 17.4, sľubuje revolúciu v oblasti konektivity v automobiloch. Apple sa snaží posunúť CarPlay nad rámec obyčajnej multimediálnej platformy a priniesť do vozidiel komplexnejšie riešenia, ktoré by mohli pokryť všetky aspekty pripojeného auta. Jedným z hlavných prínosov je nová funkcia „Car Camera“, […]