Prečo nazval Elon Musk Teslu Roadster dezertom ?

Martin Slanina
Je zvláštne, že sme údajne v roku, v ktorom má Tesla uviesť na trh nový pôsobivo rýchly Roadster. Elektrické športové vozidlo, s ktorým značka Tesla Motors sľubuje obrátiť svet najrýchlejších športových automobilov na svete.
Zdroj : Tesla Motors

Priorita Tesly je model Y a Cybertruck

Musíme zvýrazniť slovo „údajne“, a to práve kvôli zmene. Na čele Tesla Motors je Elon Musk, ktorý by pred Roadsterom radšej uprednostnil Cybertruck. Budeme si musieť na Nový Roadster ešte počkať ?

V rozhovore pre Roganov podcast (ten istý, kde pred nejakým časom vyvolal kontroverzný moment pri fajčení marihuany), Musk hovoril o súčasnosti a budúcnosti značky a dôrazne kritizoval opatrenia obmedzovania a uzatvárania, ktoré zaviedli niektoré Štáty USA v opatreniach COVID-19.

Najzaujímavejšia časť tohto podcastu však prišla, keď sa Rogan opýtal šéfa Tesly, kedy by si mohol kúpiť jeden z nových Roadstersov. Musk priamo odpovedal, že nedokáže povedať presný dátum. V skutočnosti jasne uviedol, že priority firmy Tesla sú v súčasnosti odlišné : na jednej strane zrýchlenie výroby nového SUV Tesla Y a na druhej strane výstavba nového závodu.

Zdroj : Tesla Motors

Musk to v skutočnosti objasnil tým, že vysvetlil, čo pre neho tento športový automobil znamená. „Roadster je ako dezert,“ vysvetlil Musk. „Predtým, ako musíme dostať mäso, zemiaky, zeleninu a všetko ostatné . 

Týmito vetami sme tak viacmenej pochopili, že Cybertruck príde pravdepodobne skôr ako Roadster. Naplánovaný príchod Tesly Cybertruck, je niekedy na konci roka 2021. Je zrejmé, že nám bude chvíľu trvať, pokiaľ uvidíme toto nové športové vozidlo značky Tesla.

Nová Tesla Roadster bola predstavená koncom roka 2017. V tom čase bola zameraná na premiéru koncom tohto roka 2020. Okrem toho boli plány spoločnosti Tesla s týmto modelom najambicióznejšie: predstavovali ho ako športové vozidlo s ohromujúcim krútiacim momentom, super kondenzátormi a ďalšími inými vylepšeniami. Najskôr sa však predstavilo s prísľubom, že ulica „budúcnosti“ bude oveľa rýchlejšia ako doteraz. Na konci minulého roka sa sám Musk na Twitteri ubezpečil, že tento rok vezmú Roadster do Nürburgringu, aby sa pokúsili prepísať rekord na nemeckej trati.

Zdroj : Tesla Motors

Už neraz sme sa „nepekne“ prekvapili pri firme Tesla… Ich sľuby a slová tak nejako pomaly strácajú svoju vážnosť a rešpekt. Čo už… Na dobré sa predsa čaká, nie ?


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Navštívte BMW Múzeum prostredníctvom aplikácie.

Bolo vždy tvojím snom navštíviť Mníchovské Múzeum BMW? Chcel si vidieť zaujímavú expozíciu prezentujúcu prierez históriou značky BMW? Dnes to môžeš urobiť už aj zo svojej obývačky alebo postele. Od motocyklov po autá, a taktiež množstvo interaktívnych prezentácii… Automobilka BMW je tu už nejaký ten piatok… Presnejšie od roku 1916. […]