Prior Design predstavuje Daciu Duster tak, ako ste ju ešte nevideli!

Martin Slanina

Nemecká tunerská firma Prior Design predstavila návrh úpravy pre model Dacia Duster. Konečne Dacia, ktorá sa nám páči?

Prior Design je nemecká firma zaoberajúca sa úpravami sériových automobilov. Už neraz sme od nich videli úpravy špičkových a športových automobilov, no ich najnovší návrh spôsobil veľké prekvapenie a očakávanie vzhľadom na použitú základňu. Skutočne stojíme pred Daciou Duster, ktorej karoséria bude upravená podľa výsledku, ktorý vidíte na obrázkoch.

Obrázkov upravených áut rumunskej automobilky Dacia sme už videli veľa, no v drvivej väčšine išlo len o virtuálny tuning, ktorý mal k realite veľmi ďaleko. Tentoraz sa Dacie chopilo veľké meno, ktoré má možnosti takéto vozidlo postaviť. Nemecká firma Prior Design sa síce preslávila najmä úpravou luxusných áut prestížnych značiek, ale v ponuke má tiež body kit pre Hyundai Kona. Tak prečo by sa Nemci nemohli pustiť do ešte lacnejšieho Dustera?

Radikálnejší dizajn

Ako je normou tohto nemeckého špecialistu, dizajn je teraz viac ako výkonnosť. Telo modelu Duster sa zmenilo hlavne vďaka novým nárazníkom. Predná, zadná aj bočná strana sa rozširujú, aby mal Duster oveľa prenikanejší a „drsnejší“ dizajn.

Medzi ďalšie komponenty tohto projektu predloženého predchádzajúcim dizajnom, napríklad Dacia Duster Widebody Concept, patria viacpalcové kolesá, ktoré umožňujú namontovanie širších pneumatík. Aby sme ich prispôsobili novej karosérii, bolo potrebné vytvoriť nadrozmerné podbehy kolies. Vzadu vyniknú dva vývody výfuku so športovým difúzorom a malým horným spojlerom.

Zverejnené vizualizácie na druhú stranu zreteľne prezrádzajú, že Duster widebody by nebol len o bodykite. Okrem nových nárazníkov, širokých blatníkov a ďalších úprav karosérie totiž rumunské SUV dostalo výrazne znížený podvozok.

Ak to všetko chápeme správne, firma Prior Design je odhodlaná postaviť aspoň jeden widebody Duster. Predpokladáme, že úprava tejto Dacie bude možno nákladnejšia než samotné auto. No, uvidíme!

Je potrebné pripomenúť, že Dacia Duster je vďaka vynikajúcim pomerom ceny a kvality jedným z najpredávanejších SUV v Európe, ale aj na Slovensku.

V súčasnej dobe čelíme konceptu, ktorý bol predstavený len na oficiálnej Facebookovej stránke Prior Design. To, či bude tento Duster niekedy brázdiť ulice a zrazy je otázne, no každopádne by išlo o veľmi podarený a jedinečný projekt s automobilom Dacia Duster, nemyslíš?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Audi SQ5 TDI 2021: Najvýkonnejším modelom Q5 je stále nafta!

Audi vylepšuje najvýkonnejší variant Q5 sviežou estetikou a účinnejším turbodieselom. Je nafta pre tento model to pravé? Minulé leto sa automobilka Audi rozhodla aktualizovať model Q5 o ďalšie zaujímavé vylepšenie a teraz je na rade najvýkonnejšia verzia ponuky, teda tá, ktorá zostáva verná naftovému motoru V6 TDI a volá sa SQ5. Týmto spôsobom nemecké vysokovýkonné SUV osvieži svoj imidž […]