Prototyp Audi RS e-tron GT: Predzvesť prvého elektrického RS?

Martin Slanina

Automobilka s podpisom štyroch prstencov ukazuje prototyp, ktorý predpokladá príchod plne elektrického Audi RS s veľmi vysokým výkonom. Čo môžeme očakávať?

Počas posledných mesiacov automobilka štyroch prstencov, teda Audi, ukázala niekoľko pokrokov pri svojom ďalšom veľkom uvedení na trh vo forme e-tron GT. Jedná sa o 100% elektrický sedan v štýle kupé, ktorý bude hrať zásadnú úlohu v novej fáze spoločnosti zameranej na elektrifikáciu. Model e-tron GT nebude sám, pretože ho bude sprevádzať vysoko výkonná verzia, ktorá bola práve predstavená po prvýkrát.

Prvý elektrický model s označením RS

Aj keď je pravda, že celý tento projekt bol prezentovaný pod názvom „prototyp“, už teraz vieme, že ide o model Audi RS e-tron GT, ktorý bude čoskoro debutovať. Bude to znamenať príchod prvého elektrického modelu spojeného so skratkou RS. „Prototyp Audi RS e-tron GT je prvým vysoko výkonným elektrickým modelom značky so štyrmi kruhmi a ďalšou ikonou v modelovom rade RS. Spolu s ním vstupujeme do novej éry skratky RS v spoločnosti Audi. “ hovorí Rolf Michl , riaditeľ predaja a marketingu v spoločnosti Audi Sport GmbH.

Ak sa obrátime na obrázky, ktoré nemecká značka zverejnila, uvedomíme si, že medzi týmto prototypom RS a e-tron GT nie sú zjavné vizuálne rozdiely… Tie hlavné totiž budú pod kapotou.  Tu sa majú nachádzať motory, ktoré budú produkovať výkon okolo 700 koní. Vďaka tomuto výkonu bude nové RS schopné zrýchliť z 0-100km/h za menej ako 3 sekundy.

Tri elektromotory dostanú elektrickú energiu z lítium-iónovej batérie s kapacitou 95 kWh , s ktorou by sa dosiahol dojazd viac ako 400 kilometrov. Prototyp RS e-tron GT je ukážkou prvého plne elektrického modelového radu značky, ktoré sa bude vyrábať v továrni Böllinger Höfe v nemeckom Neckarsulme. V tomto závode sa tiež vyrábajú zariadenia, ktoré boli rozšírené, vylepšené a aktualizované tak, aby umožňovali spoločnú výrobu dvoch automobilov s úplne odlišnými pohonnými systémami.

„Prototyp Audi R8 a Audi RS e-tron GT predstavuje športovosť súčasnosti i budúcnosti na ceste aj na trati. Fascinujúci prototyp Audi RS e-tron GT je ideálnym základom pre sľubný závodný koncept GT s elektricky poháňanými automobilmi, ako je napríklad GTX World Tour oznámená organizáciou Stéphane Ratel, “ hovorí Chris Reinke , riaditeľ závodného oddelenia pre Zákazníci Audi Sport.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Fiat Tipo 2021: Atraktívnejší, technologickejší a efektívnejší

Taliansky kompakt dostane veľkú zmenu, ktorá má byť ťahúňom a zaujímavou alternatívou v rámci svojho segmentu. Bude to tak? V roku 2015 sa po 20-tich rokoch objavilo na trhu opäť modelové označenie Tipo. Auto zaraďované do segmentu lacných rodinných áut je designom, jazdnými vlastnosťami, či spracovaním interiéru (práve na rozdiel […]