Renault Scenic E-Tech Electric Získava Titul „Auto roka“ 2024

Tomáš Sojka

V pondelok 26. februára sa na medzinárodnom autosalóne v Ženeve (Švajčiarsko) konal slávnostný ceremoniál vyhlásenia výsledkov a odhalenia víťaza ocenenia „Auto roka 2024“. Ten si odniesol model Renault Scenic E-Tech Electric, čím sa zaradil medzi prestížne vozidlá, ktoré si v minulosti získali tento titul.

Scenic sa stal jedným zo sedemnástich finalistov, ktorí boli vybraní v prvom kole hlasovania v novembri minulého roka. Medzi ne patrili vozidlá ako BMW radu 5, BYD Seal, Kia EV9, Peugeot E-3008/3008, Toyota C-HR a Volvo EX30. Porota zložená zo 59 motoristických novinárov z 22 krajín sa jednoznačne rozhodla pre Scenic, ktorý získal 329 bodov a stal sa tak siedmym vozidlom značky Renault, ktoré získalo titul „Auto roka“. Predchádzajúce víťazstvá patria modelom Renault 16 (1966), Renault 9 (1982), Clio (1991), Scenic (1997), Megane (2003) a Clio (2006).

Generálny riaditeľ značky Renault, Fabrice Cambolive, vyjadril potešenie z tohto ocenenia a zdôraznil, že Scenic získal uznanie nielen pre svoj zaujímavý dojazd a ekologickú stopu, ale aj pre potešenie z jazdy a moderné technologické vlastnosti. Nové prvky, ako panoramatické strešné okno Solarbay a najnovšia generácia systému OpenR Link s integrovanými systémami Google, robia Scenic atraktívnym na trhu elektrických vozidiel v Európe.

Scenic E-Tech Electric, plne elektrické vozidlo vyvinuté na strednej platforme AmpR (predtým CMF-EV), je navrhnuté pre ľudí, ktorí ocenia všestrannosť. S nulovými emisiami, ľahkým a kompaktným telom je Scenic ideálny na mestské cesty, zatiaľ čo jeho dojazd a technologický komfort poskytujú optimálny zážitok aj na dlhých trasách.

Cena elektrického Scenicu E-Tech na Slovensku začína od 43 900 €, pričom v krajinách s motivačnými programami je k dispozícii aj prístup k štátnym dotáciám. Objednávky sú už otvorené a prvými vozidlami sa očakáva ich príchod do siete Renault v blízkej budúcnosti.

Next Post

McLaren Artura 2025: 700 koní v hybridnom kabriolete, ktorý vás dostane na nohy

Začiatkom roku 2021 sa McLaren vrátil k elektrifikácii a teraz prináša aktualizovaný model Artura 2025. Nový prírastok do rodiny Artura je nielen výkonnejší, ale debutoval aj vo forme kabrioletu, ktorý sa volá Spider. McLaren, od roku 2015, kedy skončila výroba modelu P1, sa rozhodol odložiť elektrifikáciu a venovať sa spaľovacím […]