Seat Leon 2020 otvára oči už pred debutom, bude lepší ako Golf mk8?

Martin Slanina

Štvrtá generácia sa môže pochváliť pokročilou technológiou osvetlenia vo svojej najnovšej ukážke, ktorá nám umožňuje vidieť niektoré z jej hlavných funkcií pred premiérou.

Nový Seat Leon čelí nátlaku na vývoj a to že príchod štvrtej generácie kompaktného Seatu je veľmi blízko, vie už azda každý…

V novom hlavolame španielska firma odhalila dátum svojho debutu, 28. január 2020 , a o niečo skôr ako mesiac od premiéry ukázala aj niektoré z najvýraznejších prvkov tohto nového režimu, ktorý sa môže pýšiť vyspelou technológiou osvetlenia, ktorá bola vyvíjaná v technickom centre značky Seat v mestečku Martorell.

Okrem toho, že Leon je jeden najpredávanejších automobilov tejto značky, stojíme pred modelom obzvlášť dôležitým pre spoločnosť Seat, pretože bude prvý, ktorý bude mať plug-in hybridný mechanizmus.

Seat Leon 2020 bude ponúkaný v troch karosárskych variantoch… Na videu môžete vidieť kompaktný crossover ktorému patria tieto obrazy, ktoré spolu s nedávnym oficiálnym videom Seat odhalil tak, aby sme mohli spoznať jeho nové funkcie a finálnu podobu.

Tieto obrázky ukazujú štylizovanejšie, ale aj väčšie plne dynamické LED svetlomety, v ktorých podľa spoločnosti Seat chce svoje oddelenie výskumu a vývoja opäť za každých okolností nastaviť tón s vysokou úrovňou jasu, ale tiež to výrazne zvýši jeho výdrž.

O vizuálnej príťažlivosti, zvonka aj zvnútra… 

Tento nový „look“ získava vďaka prednej časti kapoty prítomnosť veľmi sofistikovaný a aerodynamický dizajn, ktorý má na prednej strane väčší pokles. Zadné dvere majú na druhej strane robustnejšie tvary , ktoré sú v podobné tým, čo môžeme vidieť u posledných modelov Ford Focus alebo Mazda 3. Po celej šírke tela je podobný so štýlom podobným ako súčasný model Cupra Formentor, alebo koncept Tavascan. Samozrejme, musíme zabudnúť na troj-dverovú verziu, dokonca aj v budúcnosti…

Nové video nám tiež umožňuje vidieť trochu nového interiéru Seatu Leon, ktorý bude prenasledovať trend golfu 2020 tým, že bude mať kokpit s dvoma veľkými obrazovkami a okolitým osvetlením, ktoré bude prítomné aspoň v tenkej červenej čiare, situované na prístrojovej doske, ktorá pokryje celý interiér zo strany na stranu.

Pod týmto telom je známy ráme, rovnaká platforma MQB skupiny, ktorá používa súčasný model, aj keď s iným rázvorom kolies, iste dlhšie (predpokladá sa, že je o 50 mm viac), čo bude mať tiež za následok niekoľko mm dlhšiu šírku auta.

Platforma MQB predĺži nápravy tak, aby podporovala jazdný komfort nového vozidla Leon.

Tento Leon bude isto míľnikom…

Po mechanickej stránke bude Leon 2020 míľnikom pre spoločnosť Seat pre množstvo dostupných noviniek. Najvýznamnejším bude plug-in hybridný variant so 48V elektrickou sieťou, podobné vlastnosti ako Golf GTE s čisto elektrickým dojazdom okolo 50 km, ale bude tiež chýbať bifuelová verzia, ktorá môže cirkulovať s benzínom a / alebo CNG –plynom stlačený prírodný – okrem obvyklého benzínu 1,0 a 1,5 TSI, ako aj nafty 1,6 TDI s prídavnou nádržou ADblue na zníženie emisií.

V otázke či je lepší ako Golf budeme musieť počkať trochu dlhšie, (do 28. januára 2020 ) aby sme vedeli podrobnejšie informácie Leonu MK4, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou dosiahne obchodné zastúpenie v prvej časti budúceho roka s cenníkom, ktorý sa bude pohybovať medzi 18 000 a 30 000 EUR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Veľké gesto priaznivcov Audi pre majiteľa zhorenej RS4

10 rokov práce vzplanulo do popola za 5 minút… ?? Philipp vymenil doslova každú jednú skrutku v tejto veci za titánovú, kapotu, batožinový priestor, predné blatníky a dvere boli vyrobené z karbónových vlákien na zákazku, zadné blatníky boli vyrobené z Avantu RS4 a vyrobené tak, aby sa zmestili do sedanovej […]