Tip na víkend : 8-9.6.2024 OMV MAXXMOTION GOODYEAR FIA ETRC na Slovakiaringu

Martin Slanina

Víkend 7.-9. júna 2024 bude patriť top podujatiu v sezóne – OMV MaxxMotion Goodyear FIA ETRC TRUCK RACE OF SLOVAKIA – Majstrovstvá Európy ťahačov a šampionát cestovných automobilov TCR EASTERN EUROPE.

Majstrovstvá Európy ťahačov

Vyše 5-tonové monštrá sa na našom okruhu predstavia po šiestykrát. Obrovský výkon ťahačov krotí obmedzovač pri rýchlosti 160 km/h, čo sľubuje množstvo ostrých a napínavých súbojov v štýle „nárazník o nárazník.“ Osemdielna sezóna slávneho seriálu štartuje 25. mája v talianskom Misane, SLOVAKIA RING je na rade ako druhý.

Preteky cestovných automobilov

Našu rýchlostnú dráhu nebudú okupovať iba veľké ťahače. Súčasťou pretekárskeho víkendu je tiež seriál TCR Eastern Europe. Pretekárske cestovné vozidlá špecifikácie TCR sú azda najrozšírenejšou a najobľúbenejšou kategóriou kapotovaných vozidiel.

Trieda GT v rámci seriálu ESET Cup

Pretekársky víkend sa rozšíril o ESET Cup – množstvo kategórií a rozmanitých pretekárskych áut, stredoeurópska pretekárska špička k tomu. Chýbať nebudú obľúbené GT3 ako Porsche, Lamborghini, či Mercedes.
Okrem šprintov sú v harmonograme aj hodinové vytrvalostné preteky.

FIA CEZ F4

Preteky monopostov F4 budú sprievodným seriálom nášho pretekárskeho víkendu. Monoposty F4 sú vstupnou bránou pre talenty formulového jazdenia, vyrovnané štartové pole a tesné súboje sú zase zárukou nekompromisného súťaženia a diváckeho zážitku.

Okrem pretekania na dráhe je k dispozícii bohatý sprievodný program pre celé rodiny:

  • autogramiáda s pretekármi FIA ETRC a Maťom Homolom (sobota 11:30-11:55, nedeľa 11:00-11:25)
  • motokáry pre verejnosť v motokárovom centre
  • detské atrakcie a OMV kids zóna
  • možnosť vyskúšať si „školu šmyku“ na nových modeloch Hyundai v Centre bezpečnej jazdy
  • zraz veteránov a tunerov AMTS
  • letecká show s akrobatickým pilotom Gyula Várim (sobota 13:00-13:10, nedeľa 12:30-12:40)
  • vojenské múzeum s jazdami na obrnenom transportéri
  • Malkia Park
  • a mnohé iné

Next Post

BMW M5 2025: Začína hybridná éra!

Po tom, čo sa BMW v lete 2020 rozhodlo aktualizovať výkonnejší rad 5 v rámci faceliftu v polovici obchodného cyklu, začali inžinieri nemeckej značky pracovať na jednom z jej najambicióznejších projektov. Nová generácia BMW M5, ktorá má veľa čo ponúknuť, prináša sériu veľmi dôležitých zmien, medzi ktoré patrí predovšetkým elektrifikovaná […]