Abarth 695 Esseesse: najštýlovejší Škorpión prichádza!

Martin Slanina

Najnovšia zberateľská edícia Abarth ponúkne špičkový výkon a neuveriteľnú ovládateľnosť. V čom je ale vážne exkluzívna?

S príchodom nového Fiatu 500 sa zdá, že Abarth ešte s o chvíľu „predošlou“ generáciou plánuje rozdávať posledné údery pred hypotetickou, novou a revolučnou generáciou. Aktuálne bola predstavená špeciálna zberateľská edícia, ktorá má byť znovu o niečo lepšia, ako bežné modely.

Hovoríme o novom Abarth 695 Esseesse. Toto označenie nie je v žiadnom prípade v dlhej histórii talianskej značky nové, pretože sa používalo v klasickom „Cinquine“ upravenom ako 695 Esseesse. 

Iba 1 390 kusov

V skutočnosti pôjde tiež o exkluzivitu, pretože značka Abarth ponúkne túto výkonnú verziu v podobe limitovanej edície iba s 1390 jednotkami, z toho 695 vo farbe Scorpione Black a ďalších 695 vo farbe Campovolo Gray.

To najdôležitejšie v novom Esseesse však prichádza v tom, čo sa nevidí… Hlavná podstata automobilu je vo vylepšeniach, ktoré sú za účelom ďalšieho zlepšenia výkonu. Hovoríme napríklad o zníženej a vyváženejšej hmotnosti a vylepšenej aerodynamike vďaka doplnkom, ako je nová a ľahšia hliníková kapota s dvoma hrboľmi, ľahší titánový výfukový systém Akrapovic a ďalšie vylepšenia, ktoré umožnili znížiť hmotnosť o 10 kg v porovnaní s Abarth 595 Competizione.

Ďalšími charakteristickými detailmi tejto verzie sú napríklad zadné krídlo závodného štýlu, ktoré zvyšuje prítlak o 42 kg, zlepšuje stabilitu v zákrutách a ponúka lepšiu odozvu v zmiešaných sekciách. K tomu sa pridávajú rôzne exteriérové ​​detaily, ktoré pripomínajú minulosť. Napríklad biele detaily v oblastiach ako spätné zrkadlá, nálepky alebo 17-palcové kolesá. Samozrejmosťou sú aj odznaky s logom 695 a Esseesse.

1/4 míle za 15,1 sekundy

S týmito vylepšeniami a motorom 1,4 T-Jet, ktorý dosahuje výkon 180 koní s maximálnym krútiacim momentom 250 Nm ponúka tento nový Abarth 695 Esseesse vylepšené zrýchlenie, ktoré sa premení 0 na 100 km/h za 6,7 sekundy. Štvrť míle zvládne tento malý pretekár za 15,1 sekundy.  Maximálna rýchlosť je na hranici 225 km/h. 

Rovnaký nádych exkluzivity a nostalgie, ktorý vidíme zvonka, sa dostáva aj do interiéru, kde nájdeme športové sedadlá Sabelt s výrobnou ergonómiou a s číslom každej jednotky tejto špeciálnej edície.

Čalúnenie interiéru je v prevedení Alcantara, nájdeme ho taktiež na prístrojovej doske, ktorá teraz nesie znaky 696 Esseesse a je sprevádzaná prvkami z uhlíkových vlákien v oblastiach, ako je radiaca páka, pedále alebo vložky na volante. Všetko sprevádzané najnovším informačným a zábavným systémom so systémom Uconnectso satelitnou navigáciou, so 7-palcovou dotykovou obrazovkou kompatibilnou s Apple CarPlay a digitálnym rádiom Android Auto a DAB.

Ak si vášnivý priaznivec Abarthu je tento model jeden z tých, ktorý ti nesmie chýbať v garáži, alebo radšej počkáš na novšiu generáciu?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Škoda už myslí na 100% elektrickú Octaviu: Kedy príde?

Česká automobilka Škoda začína rysovať čoraz dôkladnejšie elektrifikovanú budúcnosť, pričom jej hlavným cieľom bude najpopulárnejší model zo všetkých Škodoviek, model Octavia. Nová generácia automobilu Škoda Octavia bola sprevádzaná rôznymi plug-in hybridnými technológiami zdieľanými s inými vozidlami koncernu. Česká značka však už pomerne dlho uvažuje o úplnej elektrifikácii svojho bestselleru, ako sám generálny riaditeľ […]