Aká farba sa uprednostňuje pri kúpe nového auta?

Martin Slanina

Uvedomovali ste si niekedy ako farba zohráva hlavnú rolu pri výbere nového auta? Aké sú farebné trendy v roku 2020?

Spoločnosť Axalta sa špecializuje na priemysel farieb a náterov a každoročne vydáva výročnú správu v ktorej analyzuje, ktoré farby si kupujúci pre svoje auto vyberú. Ako dopadol tento rok?

V tomto vydaní s odkazom na rok 2020 sú najaktuálnejšími automobilovými farbami v nových automobiloch biela s 38%, nasledovaná čiernou (19%) a sivou (15%). Druhá menovaná hodnota sa celosvetovo zvýšila o 2% a je na najvyššej úrovni za posledných 10 rokov. Považuje sa totiž za modernejšiu a luxusnejšiu.

Biela znova na čele rebríčka

Biela, ktorá je stabilná na 38% celkového svetového trhu za posledné tri roky, je najpredávanejšou automobilovou farbou na svete už 10 rokov po sebe. Strieborná aj naďalej klesá vo všetkých regiónoch, a jej popularita je teraz v jednocifernom percente, dosahuje 9%. Biela farba sa medziročne nemení a zostáva obľúbenou ako v bežných, tak aj v luxusných automobiloch.

Táto globálna správa o obľúbenosti farieb Axalta Automotive Color je založená na údajoch z každej krajiny vyrábajúcej automobily a poskytuje podrobné údaje o výrobe, ktoré výrobcom vozidiel umožňujú sledovať trendy a vzorce na celom svete a na konkrétnych trhoch.

„Trendy nákupu spotrebiteľov, ktoré sa odrážajú v správe, vedú k nášmu vývoju inovatívnych farieb pre budúcnosť,“ hovorí Nancy Lockhart, globálna produktová manažérka spoločnosti Axalta pre farby dodáva: „Sme radi, že tieto údaje môžeme zdieľať s našimi zákazníkmi a zhromažďovať špičkové farebné technológia, naše hlboké skúsenosti z trhu a údaje o trendoch, aby sme v spolupráci s našimi zákazníkmi oživili dynamické farby.

Napriek týmto preferenciám sa spoločnosti ako Axalta snažia poskytnúť kupujúcim automobilov inovatívne farebné varianty, ktoré sú v čele dizajnu. Posledné automobilové trendy v skutočnosti zodpovedajú aktuálnym trendom v oblasti výrobkov, módy a domácnosti, vrátane záujmu o modrozelené a žltozelené odtiene.

Ako budú vyzerať budúce trendy?

Budúca farebnosť automobilového priemyslu sa neustále mení s vývojom preferencií vozidiel a zákazníkov. Predpokladá sa, že percentuálna úspešnosť farieb v roku 2021 sa nebude meniť a tak očakávame stupienky víťazov v tomto rebríčku nezmenené, no osobne by som ocenil v premávke viac „živých“ farieb ako je žltá, červená alebo modrá… Tie totiž dávajú pestrosť a zvýrazňujú automobil.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Škoda Kushaq: Mladoboleslavská rodina SUV sa zväčšuje

Jedná sa o SUV, ktoré vyjde v marci, no jeho marketing ale aj predaj bude obmedzený výlučne na indický trh. Spomedzi rôznych otvorených frontov, ktoré má na stole česká automobilka Škoda, vyniká oblasť zameraná na dodávku niekoľkých nových modelov pre indický subkontinent. V rámci tohto projektu INDIA 2.0 predstaví skupina Volkswagen celkom štyri novo vyrobené […]