Škoda Kushaq: Mladoboleslavská rodina SUV sa zväčšuje

Martin Slanina

Jedná sa o SUV, ktoré vyjde v marci, no jeho marketing ale aj predaj bude obmedzený výlučne na indický trh.

Spomedzi rôznych otvorených frontov, ktoré má na stole česká automobilka Škoda, vyniká oblasť zameraná na dodávku niekoľkých nových modelov pre indický subkontinent. V rámci tohto projektu INDIA 2.0 predstaví skupina Volkswagen celkom štyri novo vyrobené vozidlá a prvé z nich práve objavilo svoje meno inšpirované staroindickým jazykom Sanskrit.

Určené pre indický trh

Hovoríme o Škode Kushaq, stredne veľkom SUV, ktoré nám v posledných hodinách predstavilo svoj prvý oficiálny obraz, hoci predstavuje veľmi tmavé pozadie. Fotografie, ktoré Vám ponúkame nižšie ešte neboli oficiálne potvrdené a tak musíme počkať… Čo dokážeme ale povedať je, že jeho tvary budú veľmi podobné tvarom modelu Karoq, bude mať lišty na streche a jeho C stĺpik bude dosť veľkorysý. Bude tiež obsahovať zadný spojler a kapotu, ktorá vyvrcholí tenkými svetlometmi so zmenšenou veľkosťou.

Ako hovoríme, názov tohto SUV pochádza zo sanskrtu, indického jazyka, ktorý je starý tisíce rokov. V „bohovom jazyku“, ktorý sa používa dodnes, sa slovo „kušak“ vzťahuje na kráľa alebo cisára, takže Škoda tento výraz prispôsobila tak, aby zodpovedal iným denomináciám jeho rodiny SUV. Týmto spôsobom nájdeme písmeno „K“ na začiatku a písmeno „Q“ na konci, ako v už známych Kodiaq, Karoq a Kamiq.

Štyri vozidlá strednej triedy, ktoré sa dostanú na indické cesty, budú založené na platforme MQB-A0-IN, tj na modulárnej architektúre, ktorú Škoda prispôsobila potrebám indického trhu. Pripomeňme, že česká značka už očakávala príchod Kushaqu s konceptom Vision IN, poháňaným 1,5-litrovým preplňovaným benzínovým motorom a výkonom 150 koní.

Prezentácia v marci

Ešte pred pír hodinami sme o tomto modely ani nevedeli a tak detaily modelu zostávajú tajomstvom a všetko, čo vieme, je, že nové české SUV „spája charakteristické vlastnosti Škody, ako je výrazný dizajn, vynikajúci komfort a bezpečnosť, ako aj vynikajúci pomer ceny a kvality s vlastnosťami, ktoré sofistikovaní indickí zákazníci požadujú “ , ako sama značka popisuje. Na objasnenie akýchkoľvek pochybností si budeme musieť počkať do marca 2021, kedy bude svetová premiéra modelu Kushaq.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Veľká zmena pre motoristov! EČV si po novom budete môcť nechať alebo predať aj s autom

Poslanec NRSR, Marián Viskupič, na svojom facebookovom profile zverejnil príspevok, v ktorom opisuje (Miloš Svrček, Lukáš Kyselica, Ján Krošlák, Tomáš Lehotský, Radovan Sloboda a Marián Viskupič) ambíciu skupiny poslancov zmeniť súčasný systém prideľovania a vlastnenia evidenčného čísla vozidla. Na najbližšej schôdzi NR SR predložia návrh zákona, ktorý zmení doterajší zákon […]