Audi Q2 sa môže pochváliť novým multimediálnym systémom!

Martin Slanina

Nadčasovým Audi Q2 sa práve dostalo technologickej aktualizácie, ktorá nie len pridáva nové prvky do jeho výbavy, ale tiež modernizuje jeho multimediálny systém. Hoci nemecká automobilka zatiaľ neohlásila miesto pre novú generáciu tohto malého SUV, posledná aktualizácia svedčí o tom, že Q2 je pripravené poskytnúť konkurencii v segmente B ešte viac odporu.

Jedným z hlavných zlepšení je zväčšenie centrálnej obrazovky multimediálneho systému MMI na 8,8 palca s rozlíšením 1 270 x 720 pixelov. Avšak, to nie je jediná zmena – táto obrazovka sa stala aj dotykovou, čo znamená, že otočný ovládač, ktorý doteraz riadil informačno-zábavný systém, je teraz nahradený praktickým odkladacím priestorom.

Ďalším výrazným prínosom je rozšírenie Audi virtual cockpit, ktorý je teraz štandardnou výbavou pre všetky varianty Q2. Táto obrazovka s rozlíšením Full HD (1 920 x 720 pixelov) zobrazuje dôležité informácie ako rýchlosť, otáčky motora, navigačné a multimediálne údaje, pričom umožňuje vodičovi vybrať si z viacerých konfigurácií displeja a dizajnov prispôsobených úrovni výbavy. Všetko je ovládané cez trojramenný multifunkčný volant.

Okrem toho, Audi Q2 pridáva do balíka infotainmentu možnosti ako prémiový zvukový systém Sonos so 13 reproduktormi a subwooferom, a Audi phone box na zlepšenie integrácie smartfónov a posilnenie signálu mobilného telefónu. Štandardne sa však v rámci bezpečnostnej výbavy dodávajú nové funkcie, vrátane rozpoznávania dopravných značiek, varovania pred opustením jazdného pruhu a zadného parkovacieho asistenta.

Audi naznačuje, že táto technologická aktualizácia bude k dispozícii pre celú radu Q2 v prvej polovici roku 2024. Ako to bude s budúcnosťou tohto modelu je ale zatiaľ otázne.

Next Post

Renault Scenic E-Tech Electric Získava Titul "Auto roka" 2024

V pondelok 26. februára sa na medzinárodnom autosalóne v Ženeve (Švajčiarsko) konal slávnostný ceremoniál vyhlásenia výsledkov a odhalenia víťaza ocenenia „Auto roka 2024“. Ten si odniesol model Renault Scenic E-Tech Electric, čím sa zaradil medzi prestížne vozidlá, ktoré si v minulosti získali tento titul. Scenic sa stal jedným zo sedemnástich […]