Audi RS 6 C8 MTM: Takto lieta kombík s výkonom 1000 koní

Martin Slanina

Ste pripravení vyraziť na 100 km/h v kombíku za 2,79 sekundy v aute s priestorom pre celú rodinu a batožinou?

Pred desiatimi rokmi bola dosiahnutie výkonu 1 000 hp chimérou pre každé auto, ktoré nebolo hyperautomobilom. Avšak v posledných rokoch je veľa úpravcov schopných priviesť k takému výkonu nielen superautá, ale aj SUV, limuzíny alebo rodinné autá.

Toto je aj prípad Audi RS 6 Avant, ktoré síce už má vynikajúci základ výkonu 600 koní, ale vďaka MTM úprave bol výkonzvýšený na 1 001 HP. Inými slovami, toto kombi má rovnakú silu, ktorá vychádzala z 8,0 litra W16 a štyroch turbodúchadiel Bugatti Veyron, ktoré prekvapili svet na začiatku storočia.

Dosiahnutie 300 km / h za 20,5 sekundy

Ľudia v MTM konkrétne vyladili slávny 4,0-litrový motor V8 TFSI biturbo tak, aby ponechal údaje o výkone 1 001 hp a maximálnom krútiacom momente 1 250 Nm. Ale do čoho sa takéto čísla prekladajú? Predsa zrýchleniu z 0-100 a podobne… Preto AutoTopNL urobil kompletné video, kde nám ukazuje jeho akceleračný potenciál – a tiež jeho silný zvuk – z rôznych perspektív, a to vo vnútri vozidla, ako aj zvonku.

Týmto spôsobom nám video ukazuje, že z 0 na 100 km/h to zvláda za 2,79 sekundy, hoci jeho vodič sa neobmedzil iba na to. Rovnakým spôsobom vidíme, ako je tento model RS 6 Avant schopný dosiahnuť 200 km/h za 8,13 sekundy, zatiaľ čo dosiahnutie 300 km/h trvá iba 20,5 sekundy. Niečo šialené…

Pokiaľ ide o maximálnu rýchlosť, tento model MTM dosiahol na diaľnici 333 km/h, aj keď dáva pocit, že zo seba môže ponúknuť ešte viac.

Celkovo sú to skutočne pôsobivé čísla pre model, ktorý okrem toho, že je športový a skutočne výkonný, dokáže byť aj fantastickým autom, kam môžete vziať celú rodinu a jej batožinu vo veľmi prémiovom prostredí sprevádzanom pokrokovým technologickým arzenálom značky. Vďaka tomu je Audi RS 6 takmer jedným z druhov automobilov, ktorý ponúkajú reálne univerzálne použitie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Zbohom Giulietta: Alfa Romeo zastavuje výrobu

Značka Alfa Romeo oficiálne potvrdila, že taliansky kompakt opustí výrobné linky a pravdepodobne už nebude vôbec… Prečo? Bol to azda najpredávanejší kompakt značky v Európe a mal dokonca aj malú rolu vo filme Fast and Furious 6, kde ho šoféroval legendárny herec Paul Walker. Je to Alfa Giulietta, ktorá však bude podľa informácií talianskeho klubu […]