Zbohom Giulietta: Alfa Romeo zastavuje výrobu

Martin Slanina

Značka Alfa Romeo oficiálne potvrdila, že taliansky kompakt opustí výrobné linky a pravdepodobne už nebude vôbec… Prečo?

Bol to azda najpredávanejší kompakt značky v Európe a mal dokonca aj malú rolu vo filme Fast and Furious 6, kde ho šoféroval legendárny herec Paul Walker. Je to Alfa Giulietta, ktorá však bude podľa informácií talianskeho klubu Alfa už len minulosťou.

Pravdou je, že rozmach SUV znižoval predaj kompaktných automobilov a preto sa Alfa rozhodla ukončiť výrobu. Teraz sa už dajú kúpiť iba jednotky, ktoré boli vyrobené a sú k dispozícii na sklade.

Globálny záväzok spoločnosti Alfa

V súčasnosti neexistuje žiaden nástupca, aj keď z hľadiska rozmerov najbližšie bude crossover, ktorý Alfa pripravuje. Bude sa volať Tonale a na trh by sa mal dostať niekedy v polovici roka 2021.

Pamätajme, že Giulietta bola uvedená na trh v roku 2010 a bol to model, ktorý značky označujú ako globálny, to znamená, že sa predával prakticky po celom svete, hoci jeho výroba bola vždy talianska. Konkrétne bola vyrobená v Cassine. Z tohto ústredia sa dostala dokonca do tak rozmanitých krajín ako Taiwan, časť Južnej Ameriky alebo Južná Afrika.

Napriek tejto dostupnosti na mnohých trhoch bol jej komerčný život uzavretý s globálnym predajom asi 475 000 kusov, čo je pri danom type automobilu nie veľmi vysoké číslo. Automobilka taktiež očakávala väčšie, široké cieľové publikum.

Giulietta sa lúči

Na európskom trhu, kde bol najúspešnejší, jeho predajné čísla jednoznačne klesli. V roku 2019 to bolo niečo cez 15 000 kusov a v roku 2020 to bolo na konci októbra 8 359. Jeho najúspešnejším rokom bol rok 2012, keď sa predalo 60 665 kusov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Aká farba sa uprednostňuje pri kúpe nového auta?

Uvedomovali ste si niekedy ako farba zohráva hlavnú rolu pri výbere nového auta? Aké sú farebné trendy v roku 2020? Spoločnosť Axalta sa špecializuje na priemysel farieb a náterov a každoročne vydáva výročnú správu v ktorej analyzuje, ktoré farby si kupujúci pre svoje auto vyberú. Ako dopadol tento rok? V […]