BMW Concept Touring Coupé: ZM Coupé sa vracia do Villa d’Este

Martin Slanina

V novej kapitole svojho vzťahu s Concorso d’Eleganza Villa d’Este predstavilo BMW nový koncept, ktorý premení jeho Z4 na kupé na siluetu shooting brake.

Concorso d’Eleganza Villa d’Este je už dlho jedným z obľúbených miest BMW, kde prezentuje novinky, najmä zvláštne koncepty s veľkolepým dizajnom, ktoré sa hodia práve k tejto k luxusnej a štýlovej atmosfére, ktorú toto podujatie zvyčajne ponúka na brehoch jazera Como v Taliansku.

Ani v tejto edícii 2023, ktorá sa už začala, nechceli urobiť výnimku, a preto nám priniesli tento krásny návrh s názvom BMW Concept Touring Coupé, akýsi návrat BMW Z3 M Coupé. Tento koncept v štýle shooting brake, vychádza z aktuálneho BMW Z4.

Elegance Shooting Brake opäť v rodine Z

Ide o unikátne ručne vyrobený model, ktorý sa snaží sprostredkovať vysokú úroveň luxusu a elegancie, inšpirovaný niekoľkými klasikami značky. Okrem spomínaného Z3 M Coupé BMW konkrétne hovorí o BMW 328 Touring Coupé, ktoré vyhralo Mille Miglia v roku 1940, alebo o BMW radu 02 s názvom Touring zo 70. rokov.

Línia strechy a zadná časť s veľmi nakloneným zadným oknom má za následok veľkolepú zadnú časť. Širokú, nízku a charakternú s rozšírenými podbehmi kolies, spojlerom s dvomi záhybmi na koncoch, subtílnym spojlerom typu duck-tail zo štandardnej Z4 a veľkorysým difúzorom s dvoma obrovskými štvorcovými koncovkami výfuku. Jednoducho krásne dizajnové dielo.

Bočná časť tiež vyniká Hofmeisterovým prelisom a bočnými žiabrami za predným blatníkom. Predná časť s dlhou kapotou je nám už známejšia a dáva jasne najavo, že základom je aktuálne BMW Z4, tu s detailmi v striebornom bronze, ktoré dopĺňajú špeciálny lak Sparking Lario na karosérii. Ten bol vytvorený špeciálne pre tento model s niektorými nápaditými tónmi. Šedohnedá a jej inkrustované modré sklenené šupiny. Exkluzívne sú aj jeho 20-palcové a 21-palcové disky z ľahkej zliatiny s malým zlatým nádychom.

Tento koncept BMW však nie je unikátny len v exteriéri. V interiéri sa tiež prejavilo neskutočné spracovanie, ktoré ponúka atmosféru remeselného spracovania na najvyššej úrovni, pričom osobitná pozornosť sa venuje materiálom a farbám. Výsledkom je dvojfarebný povrch z dielne talianskej koženej dielne Poltrona Frau, ktorý rozdeľuje kabínu na dve časti, pričom horná časť je v tmavohnedej farbe pre väčšie zameranie na jazdu a spodná časť vo svetlej hnedej ponúka väčší pocit tepla a pohodlia. Čalúnenie je samozrejme s precíznou a elegantnou perforáciou a spletenými koženými lištami na okrajoch sedadiel.

Akoby toho nebolo málo, túto luxusnú prácu v interiéri dopĺňa zodpovedajúca súprava batožiny navrhnutá výhradne pre tento model, ktorú navrhla firma Schedoni z Modeny, s dvomi veľkými taškami a jednou malou na víkendové výlety a navyše taška na oblečenie. No jednoducho ideálny spoločník a príslušenstvo na výlety!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Sedem áut, ktoré si v Fast & Furious X nemôžete nechať ujsť!

Už poznáme všetky vozidlá, ktoré budete môcť vidieť v najlepších kinách sveta vďaka Fast X, desiatemu dielu legendárnej ságy Fast & Furious. Desiaty diel ságy Fast & Furious je už aj na Slovensku. Najočakávanejší akčný triler z produkcie Universalu bude mal premiéru 18. mája, v ktorej režisér Louis Leterrier aj uznávaný herec Vin […]