Sedem áut, ktoré si v Fast & Furious X nemôžete nechať ujsť!

Martin Slanina

Už poznáme všetky vozidlá, ktoré budete môcť vidieť v najlepších kinách sveta vďaka Fast X, desiatemu dielu legendárnej ságy Fast & Furious.

Desiaty diel ságy Fast & Furious je už aj na Slovensku. Najočakávanejší akčný triler z produkcie Universalu bude mal premiéru 18. mája, v ktorej režisér Louis Leterrier aj uznávaný herec Vin Diesel chceli odovzdať jasné posolstvo: „Je to začiatok konca“.

Každá franšíza musí skončiť s dobrou chuťou. To je zámer Fast X, ktorý už teraz vykazuje známky túžby uzavrieť kruh tým najlepším možným spôsobom, ďalej zjednocovať rodinu, obnoviť staré postavy a čo najlepšie, uviazať posledné nitky. Samozrejme, nesmieme zabudnúť na jednu z hlavných devíz úspešnej ságy, ktorá smeruje k 23 rokom existencie: Autá…

Od nelegálnych pouličných pretekov do vesmíru, cez špionážne zápletky sprevádzané prakticky neprekonateľnými akčnými scénami. Fast & Furious sa v priebehu desaťročí vyvíjal, hoci spoločné menovatele ságy zostali nezmenené. Hovoríme o rodine, priateľstve a predovšetkým o tom, čo nás v Carflexe najviac uspokojuje : jeho pôsobivé vozidlá. Poďme sa teda porozprávať o tých najlepších modeloch, ktoré sme už mali možnosť vidieť pred pár dňami na veľkých obrazovkách.

1) Dodge Charger Daytona Banshee SRT

Ide o 100% elektrické koncepčné vozidlo. Čierny paralyzér v charakteristickom dizajne Dodge, ktorý dokonale zapadá do postavy Doma Toretta. Je neodmysliteľnou šelmou nášho milovaného Vin Diesela vďaka svojej neoceniteľnej sentimentálnej hodnote: “ Keď myslím na to auto, myslím na moment, keď som v skutočnom živote stretol Paula Walkera, môjho brata .“ Leterrier chcel, samozrejme, rešpektovať odkaz ságy.

2) Pagani 2022

V hodnote sedem miliónov dolárov sa Romanov najvyhľadávanejší sen splní s Pagani, ktorý dokonale žiari vo filme Fast & Furious X. Tendencia k veľkému je odhalená s jedným z najdrahších klenotov celovečerného filmu.

3) Datsun 240Z

Znovuobjavený Han, milovník historických áut, sa viac ako kedykoľvek predtým stotožňuje s Datsun 240Z z roku 1971. Vnútorná vášeň, ktorú cíti Sung Kang a ktorá sa odráža v tomto novom diele od Universalu. A je to tým, že jedna z najobľúbenejších postáv ságy musela, samozrejme, zvládnuť svoj nový klasický stroj.

4) Kupé Hennessey Venom F5 z roku 2023

Čistá rýchlosť amerického Supercaru, Hennesey Venom F5 Coupe z roku 2023. Jeho cena dosahuje 2,75 milióna dolárov. Americký Hypercar, Venom F5, ktorý naďalej zvyšuje svoju maximálnu rýchlosť, 435 km/h, a hľadá svoj ďalší cieľ: 300 MPH, teda 500 km/h. Je to bezpochyby skvelá strela Fast & Furious X, ku ktorej sa priklonil Tej.

5) Prototyp DeLorean

Leterrier a spoločnosť zachraňujú nádherné, elegantné, high-tech, okrídlené koncepčné vozidlo DeLorean, ktoré riadi Cipher. Už zasadené do vesmírnych dobrodružstiev, čo je lepšie, ako sa čo najagresívnejším spôsobom vrátiť do alternatívnej budúcnosti.

6) Nissan Z 2023

Jazdcom japonského športového kupé je oscarová Brie Larson, ktorá hrá postavu Tess, členky Agentúry, ktorá sa rozhodla prejsť na druhú stranu a teraz pomáha Domovi a tímu, keď to najviac potrebujú.

7) Pan America 2022

To je v poriadku, oklamali sme vás. Nie je to auto, ale zmienka stojí za to. A práve Fast & Furious X so sebou prináša najnovší Harley-Davidson. Vin Diesel našiel v Jasonovi Momoovi dokonalú postavu, aby zapadol ako najlepší Torettov antagonista. Dante, čo je meno syna zločineckého baróna Hernána Reyesa, porazeného Domovým tímom v Fast & Furious 5, bude hľadať rodinnú pomstu tým, že zaútočí do slabého miesta rodiny. Tiež farba motocykla je rovnaká ako lak na nechty Momoa. Detail, ktorý sme si nemohli nechať ujsť a ktorý budete pri sledovaní odteraz hľadať tiež. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Nový VW Touareg: prichádza s inovatívnymi technológiami a novým dizajnom

Volkswagen podrobil tretiu generáciu modelu Touareg rozsiahlej modernizácii. Ako prvý model značky VW prináša novo vyvinuté svetlomety „IQ.Light – HD-LED-Matrix“ s vysokým rozlíšením. Výrobca taktiež predstavil nový senzor zaťaženia strechy a zdokonalené systémy podvozka, ktoré rozširujú rozpätie medzi komfortom a maximálnou agilitou. Touareg vždy prinášal inovatívne technológie – z tohto know-how […]