BMW potvrdzuje prvú rodinnú verziu modelu M3 v histórii

Martin Slanina

Kultové BMW M3 bude mať aj verziu Touring (Kombi). Chce týmto autom konkurovať modelom MB c43 AMG a Audi S4?

Ikona športových vozidiel značky BMW bude mať úplne neočakávaného nového člena: Verziu s rodinným telom. Spolu s novým M4 Coupé bude tento september debutovať aj nový BMW M3 Saloon, po ktorom bude budúci rok nasledovať nová generácia M4 Cabrio. Tešíte sa?

Šiesta generácia športovej „trojky“

Neočakávalo sa však, že v ústredí BMW M GmbH sa už pracovalo aj na nezverejnenej verzii ikonického modelu M3. A to je to, že po prvý raz v histórii divízia BMW M doplní svoj arzenál aj o BMW M3 Touring, ktorá je už šiestou generáciou tohto športového vozidla. Doteraz bola kombi karoséria vyhradená len pre model M5, ktorý vo svojich verziách z rokov 1992 a 2007 obsahoval variant s rodinným telom nazývaný Touring.

Aj keď je to prvýkrát, čo sa M3 Touring bude vyrábať v sérii, pravdou je, že presne pred 20 rokmi bol koncept s týmto typom tela založený na tretej generácii E46. Prečo sa nikdy nevyrábal, je doteraz neznáme…

V súčasnosti BMW neposkytuje viac detailov, aj keď, rovnako ako všetky verzie M, bude mať Touring charakteristické znaky týchto variantov v karosérii. Široké oblúky kolies, pozoruhodne veľké predné prívody vzduchu a štyri výfukové koncovky vzadu. To všetko ako súčasť M DNA, ktorá bude úplne rozpoznateľná napriek typu karosérie.

Ako potvrdilo samotné BMW, prvý M3 Touring je stále v počiatočnej fáze svojho vývojového procesu, ktorý bude trvať asi dva roky. Rovnako ako v prípade iných výkonnostných verzií sa jeho prvý test uskutoční na okruhu Nurburgring v Nemecku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Prvé exemplárne kusy Bugatti Divo vyrazili do ulíc

Aj keď bol predstavený v roku 2018, svetlo sveta zazrel až nedávno… Bugatti konečne začalo ukazovať a dodávať prvé jednotky svojho exkluzívneho modelu Divo. Takmer pred dvoma rokmi na Monterey Car Week 2018 Bugatti predstavilo model Divo. Donedávna išlo o najexkluzívnejší stroj, aj keď novšie modely, ako La Voiture Noire alebo Centodieci, ho […]