Prvé exemplárne kusy Bugatti Divo vyrazili do ulíc

Martin Slanina

Aj keď bol predstavený v roku 2018, svetlo sveta zazrel až nedávno… Bugatti konečne začalo ukazovať a dodávať prvé jednotky svojho exkluzívneho modelu Divo.

Takmer pred dvoma rokmi na Monterey Car Week 2018 Bugatti predstavilo model Divo. Donedávna išlo o najexkluzívnejší stroj, aj keď novšie modely, ako La Voiture Noire alebo Centodieci, ho zatienili z hľadiska exkluzivity a výkonu.

Kým Chiron charakterizuje automobilka ako kombináciu elegancie s dravosťou, Divo je viac beštia. A dáva to jasne najavo. Za jeho vznikom stojí nový šéf Bugatti Stephan Winkelmann, ktorý prišiel do Molsheimu len v januári a to priamo z Lamborghini. Za sebou má viacero úspešných super-športov ako: Reventón na báze Murciélaga, Sesto Elemento či Veneno na báze Aventadoru. Zákazníci jeho diela zbožňujú a tak sa filozofiu špeciálnych projektov rozhodol uplatniť aj v Bugatti. A urobil to pekelne rýchlo. Na vývoj Diva mu stačilo len osem mesiacov.

Konečne sme po dvoch rokoch od prvej prezentácie dostali fotografie ako prvé kusy Bugatti Divo vychádzajú z „pásu“. Ide o jedinečný model auta, ktorému automobilka stanovila na výrobu iba 40 kusov, takže každé jedno je jedinečné.

Podľa konštruktérov tohto automobilu nie je Divo len ďalším hypercar modelom, ale podľa generálneho riaditeľa Bugatti Stephana Winklemana je  „ vysoko personalizovaným majstrovským dielom automobilového remesla “, ktoré otvára „novú éru v Bugatti v ére moderných hypercarov, ktoré umožnia prispôsobenie nielen exteriéru alebo interiéru, ale aj technológie, ktorú skrýva. Táto technológia umožnila transformáciu z Bugatti Chiron na vytvorenie modelu Diva.“

V skutočnosti sa stačí len pozrieť na jeho vonkajšie tvary a ihneď si uvedomíte, že tentokrát nemáte dočinenia s modelom Chiron, ale jeho dravejším a krvilačnejším „bratom“. Na rozdiel od iných modelov značky, je tento model tenší, nižší a športovejší… Pri tomto modeli sa spolieha viac na prítlak s veľkým zadným krídlom a telom schopným nasmerovať väčší prúd vzduchu smerom k predným vstupom na ochladenie bŕzd.

Celý tento exteriérový štýl je kombinovaný s motorom D16 s objemom 8 litrov W16 , ktorý produkuje 1 500 koní a váži o 35 kg menej ako Chiron , čo vedie k pôsobivému zrýchleniu z 0 na 100 km/h za 2,4 sekundy.

Celkovo Bugatti postaví 40 kusov Bugatti Divo, z ktorých všetky sa už predávajú za cenu najmenej 5 miliónov eur. Možno nie sú vo vašom dosahu, ale odteraz, ak budete mať šťastie, môžete nejaké vidieť aj na bežných cestách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Formula 1 tím Williams má nového majiteľa: Dorilton Capital

Spoločnosť Williams Racing bola odkúpená spoločnosťou Dorilton Capital. O odpredaji tímu sa šepkalo vo Williamse už od marca 2020, no dnes to vyšlo oficiálne. Spoločnosť Dorilton Capital je známa svojím dlhodobým prístupom k investíciám a jej hlavným zameraním bude obnovenie konkurencieschopnosti tímu. Toto má byť začiatok novej, lepšej éry v histórii […]