BMW predstavuje svoj nový multimediálny systém iDrive

Tomáš Sojka

Najnovšia generácia platformy „iDrive“ značky BMW sľubuje, že bude oveľa intuitívnejšia a prispôsobiteľnejšia.

Dizajn, ktorý nenechal nikoho ľahostajným. Hovoríme o fakte, ktorý sa dial pár dekád dozadu pri modeli BMW radu 7 z roku 2001. Práve toto vozidlo prekvapilo vzhľadom a to najmä prístrojovou doskou kde bol prvýkrát pridaný nový multimediálny systém iDrive, ktorý sa ovládal pomocou ovládaču na stredovej konzole. 

Od pôvodného systému iDrive, ktorý nakoniec definoval vzťah moderného automobilu s komunikáciou a digitálnou zábavou uplynulo viac ako dvadsať rokov. 

Teraz nám BMW predstavuje najnovšiu iteráciu tejto platformy, ktorá je aktualizovaná, aby sa prakticky stala jej vlastným digitálnym svetom.

Dovidenia v bludisku menu infotainmentu

Prvá vec, ktorou bavorská firma vyniká na svojom novom iDrive, je veľká zmena, ktorou prešlo menu, najmä v jeho rozhraní. Inovatívna domovská obrazovka nám už teraz zobrazuje hlavné funkcie (navigácia, telefón, audio a klimatizácia) na úrovni, čo umožňuje jednoduchý a intuitívny prístup.

Tento koncept, ktorý BMW nazýva „jednoduché menu“, má zabrániť používateľovi tráviť príliš veľa času hľadaním funkcie, čo sa stávalo pri hlbšej a zložitejšej štruktúre ponuky predchádzajúcich systémov iDrive. Týmto spôsobom je manipulácia s novým systémom oveľa bezpečnejšia, pretože nedochádza k priveľkému roztpýleniu.

Podobne funkcia „QuickSelect“ nového systému iDrive umožňuje zadávať priame a špecifické príkazy systému jediným stlačením, ako napríklad zavolať konkrétnemu kontaktu z telefónneho zoznamu, prehrať skladbu alebo podcast, naprogramovať určité nastavenia vozidla alebo privolať „Inteligentného osobného asistenta BMW“.

Tento virtuálny asistent je lepšie pripravený na interakciu s cestujúcimi vďaka sérii úprav vo svojom protokole, ktoré mu teraz umožňujú lepšie porozumieť ľudskému hlasu a komunikovať prirodzenejšou „rečou“ .

Ako uvádza BMW vo svojom vyhlásení, nová generácia systému iDrive bude tento rok implementovaná do všetkých aktuálnych rád. Prvým, kto dostane túto aktualizáciu vo svojej verzii 8.5, bude rada 7, iX, i4, X5, X6, X7 a XM. Neskôr, od novembra, sa verzia 9 dostane na nedávny rad 2 Active Tourer a X1.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Takto polícia v Číne odstraňuje zle zaparkovaný Mercedes-Benz

Svoj podiel na tomto virálom odťahu vozidla má určite aj video, ktoré obletelo sociálne siete. Napriek tisíckam značiek rozmiestnených v mestách, nespočetné množstvo vodičov naďalej denne parkuje svoje vozidlá na zakázaných miestach. Vo všeobecnosti je väčšina týchto zastávok chvíľková a previnilec sa zvyčajne dost z miesta bez pokuty.  No keď […]