Takto polícia v Číne odstraňuje zle zaparkovaný Mercedes-Benz

Tomáš Sojka

Svoj podiel na tomto virálom odťahu vozidla má určite aj video, ktoré obletelo sociálne siete.

Napriek tisíckam značiek rozmiestnených v mestách, nespočetné množstvo vodičov naďalej denne parkuje svoje vozidlá na zakázaných miestach. Vo všeobecnosti je väčšina týchto zastávok chvíľková a previnilec sa zvyčajne dost z miesta bez pokuty. 

No keď empatia zostane bokom a čas toho nelegálneho parkovania je príliš dlhý, z čoho vzniká napätie. Napätie, ktoré môže skončiť privolaním odťahovky, k čomu sa na Slovensku zvyčajne uchyľuje len vo veľmi extrémnych prípadoch.

V Číne však berú toto porušenie veľmi vážne. Zaparkovali ste tam, kde ste nemali? Polícia vám berie auto. Ako ukazuje toto video, ktoré je už na Instagrame virálne, nech je auto akokoľvek zaparkované polícia odstráni celé auto (ako na videu Mercedes-Benz CLA)… pomocou vysokozdvižného vozíku!

Príspevok nájdeš TU : https://www.instagram.com/p/CpbFictDD65/

Video, ktoré na sociálnej sieti Instagram zdieľa účet “Supercar Fails”, ukazuje, ako policajt, ktorý obsluhuje vysokozdvižný vozík, dvíha auto z ľavej strany a prepravuje ho k policajnému kamiónu s plošinou.

To všetko v manévri s dokonale vypočítanými krokmi, ktorý netrvá dlhšie ako pár minút. Video končí práve vtedy, keď CLA sedí na korbe nákladného auta, čo nás vedie k predpokladu, že skončí na najbližšej policajnej stanici.

Akokoľvek môže byť uspokojivé, že páchateľ dostane svoj spravodlivý trest, použitie vysokozdvižného vozíka (skôr skladového stroja) na presun auta môže spôsobiť značné škody, najmä v oblastiach, ktoré sú v priamom kontakte, ako je spodok karosérie, výfukový systém alebo brzdové a palivové potrubie. Majiteľovi tohto Mercedesu nezostávalo nič iné, len predpokladať, so škodou spolu s vysokou pokutou za tento priestupok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Zeekr X: Veľký hráč malých elektromobilov chce dobyť Európu

Tento elektrický crossover veľkosti XC40, ID.3 a Born, postavený na rovnakom základe ako Polestar a Lotus, je tretím modelom novej značky Geely, ktorá prichádza s atraktívnou cenovkou a plánuje prísť na trh európsky trh. Okrem Volvo , Polestar , Lynk & Co. či Lotus má Geely vo svojom portfóliu aj ďalšie značky. Najmladšia a najmenej […]