BMW The 8 x Jeff Koons: POP Artové umelecké dielo s výkonom 530 koní

Martin Slanina

Najnovšie BMW Art Car vytvorené v spolupráci s americkým umelcom Jeffom Koonsom s limitovanou edíciou 99. kusov, bude na predaj vo fakt unikátnom štýle.

Ako už dávno vieme, BMW patrí medzi značky, ktoré tvoria tie najunikátnejšie Art Cars. Preto z času na čas vidíme spoluprácu bavorskej značky s umelcom, ktorý jedno z ich áut premení na čisté plátno. Tentoraz je to BMW radu 8 Gran Coupé s farebným POP Art štýlom, ktoré nesie názov The 8 X Jeff Koons .

Za týmto dielom stojí americký umelec Jeff Koons, starý známy v BMW, keďže bol zodpovedný aj za slávne umelecké auto BMW M3 GT2 z roku 2010, ktoré dokonca skončilo súťažou v Le Mans. Tentokrát však nemáme dočinenia so sedanovým konceptom alebo exkluzívnym súťažným autom, ale tento 8 X Jeff Koons je v skutočnosti limitovanou edíciou, ktorá sa dostane do predaja v podobe 99 kusov .

200 hodín strávených lakovaním auta

Rovnako, ako v iných podobných prácach, za touto dekoráciou so silným POP Art štýlom je komplexná maľba. Konkrétne hovoríme o 200 hodinách pre každý exemplár, pretože potrebuje 11 rôznych fáz lakovania na to, aby sa ukázal výsledok, ktorý je vidieť na obrázkoch.

„Moje vydanie BMW radu 8 Gran Coupé je splneným snom. Je to úplne jedinečné, pre mňa veľmi špeciálne…

Už dlho som chcel vytvoriť špeciálnu edíciu BMW,“ vysvetľuje Jeff Koons. „Dôležité je, aký máme k sebe vzťah a uvedomujeme si všetko okolo nás. Tento princíp poháňal moju kreatívnu víziu pre THE 8 X JEFF KOONS a je vzrušujúcou ďalšou kapitolou spoločnej tvorby s BMW.

Nezabudlo sa ani na jeho interiér a tak má teraz na svojich sedadlách farebnú kombináciu červenej a modrej, vďaka ktorej toto auto vyzerá ako ideálny spoločník pre Supermana alebo Spidermana. Zvyšok auta je oddaný oveľa decentnejším tónom, ako je čierna a gaštanová na palubnej doske, výplniach dverí či stredovej konzole, kde nájdeme aj odznak s názvom tejto špeciálnej edície a Jeffovým podpisom.

V tomto odvážnom štýle BMW vyrobí jeden z týchto 99 špeciálnych exemplárov BMW radu 8 Gran Coupé týždenne, ktoré budú mať samozrejme svoje vlastné sériové číslo. Všetky budú založené na modelovej verzii M850i ​​xDrive Gran Coupé s výkonom 530 koní a maximálnym krútiacim momentom 750 Nm pochádzajúcim z preplňovaného 4,4-litrového motora V8. Pred uvedením na trh sa tieto vozidlá taktiež predstavia na rôznych podujatiach a veľtrhoch. Uvedenie na trh bude sprevádzané cenou podľa tohto umeleckého diela, približne 350 000 dolárov na americkom trhu, čo je v prepočte približne 307 773€.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Suzuki Jimny 2022: Pripravuje sa najočakávanejší návrat šikovného Japonca?

Suzuki urobilo na svojom Jimny-m niekoľko zmien a niektoré sa reálne zhodujú s modelom na špionážnych fotografiách. Nastal čas pripraviť želaný návrat legendárneho 4×4? Suzuki Jimny je v súčasnosti jedným z najžiadanejších vozidiel s pohonom 4×4, ale z dôvodu predpisov o emisiách nie je dostupný na Slovensku ani na väčšine európskych trhov. Na predaj […]