Suzuki Jimny 2022: Pripravuje sa najočakávanejší návrat šikovného Japonca?

Martin Slanina

Suzuki urobilo na svojom Jimny-m niekoľko zmien a niektoré sa reálne zhodujú s modelom na špionážnych fotografiách. Nastal čas pripraviť želaný návrat legendárneho 4×4?

Suzuki Jimny je v súčasnosti jedným z najžiadanejších vozidiel s pohonom 4×4, ale z dôvodu predpisov o emisiách nie je dostupný na Slovensku ani na väčšine európskych trhov. Na predaj však zostáva základnejší variant, ktorý je ponúkaný ako komerčný, Suzuki Jimny Lite (známy ako Pro), pretože legislatíva je pre tento typ vozidla laxnejšia. Táto situácia by sa však mohla v budúcnosti zmeniť v závislosti od zmien, ktoré sa japonský výrobca chystá do tohto vozidla implementovať.

Suzuki Jimny 2022

Ako sme predpokladali, Suzuki pripravuje zmeny pre tento model a niektoré sa už dostali na svetlo sveta prostredníctvom týchto špionážnych fotografií maskovanej verzie, ktorá presnejšie obiehala západo-európske cesty. Ide o väčší variant s dlhým rázvorom, ktorý predvídateľne umožní lepšiu priestrannosť. Táto verzia sa volá Suzuki Jimny LWB a prekvapuje, že napriek svojim rozmerom má karosériu len s tromi dverami. Pozoruhodná je aj verzia typu pick-up, ktorá je dostupná na niektorých trhoch, napríklad na Novom Zélande a ktorá bude pokračovať aj v tejto novej generácii.

Okrem svojich variantov bude pôvodný model Suzuki Jimny z roku 2022 čoskoro k dispozícii na miestnom trhu v Japonsku s novinkami, ktoré zlepšujú jeho vybavenie aj mechaniku. Ide o minimálne zmeny, ale umožňujú nám vidieť, ako má značka tento model dlhodobo vo svojich budúcich plánoch.

Komplikovaný, no nie nemožný návrat do Európy

Varianty s automatickou prevodovkou disponujú funkciou Start&Stop, teda systémom, ktorý funguje len pri jazde s predným náhonom, nie v režime 4×4. So všetkým tým táto technológia umožňuje modelu Jimny využívať vyššiu efektivitu a znižovať jeho emisie v meste, čo je jeden z kľúčov pre možnú komercializáciu v Európe.

Ďalšími novinkami sú svetlomety s automatickým zapaľovaním a kryt rezervného kolesa, ktorý je umiestnený na dverách batožinového priestoru sprístupňujúcich kufor a je jedným z charakteristických znakov tohto modelu.


Uvidíme ho už čoskoro aj na Slovenských cestách? Nechajme sa prekvapiť…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Porsche Macan T: Multifunkčno-rodinné SUV je už v predaji!

Nový Macan s označením T bude mať 265 koní, redukovanú váhu o 60 kíl a špecifické nastavenie, aby bol pri jazde čo najdynamickejší. Môžeme očakávať nový bestseller? Meno T bolo doteraz exkluzívne pre modely 911 a 718. Porsche týmto označením otvára novú etapu v rámci tejto športovej rodiny s príchodom Macanu T, […]