Brabus C 2022 : Keď AMG nestačí, Brabus výkon a komfort pretlačí

Martin Slanina

Hoci sme v poslednom čase boli svedkami rozširovania biznisu spoločnosti Brabus na iné modely a značky ako napríklad Porsche a jeho model Taycan, Brabus je vždy spojený najmä s Mercedesom. Z času na čas je práve tento úpravca prezentovaný ako dokonalý doplnok alebo alternatíva k verziám AMG modelov s trojcípou hviezdou na kapote.

Tento posledný prípad dokonale ilustruje Mercedes triedy C, relatívne nový model, ktorý okrem toho, že už má verzie, ako je nový Mercedes-AMG C 43, môže byť predávaný aj s neoficiálnou, ale rovnako zaujímavou športovou verziou, ktorú Brabus aktuálne oficiálne predstavuje.

Noblesné športové správanie

Nemci vzali verziu AMG Line ako východiskový bod pre vývoj ďalších dielov, ktoré tejto triede C umožnia predviesť ešte športovejší štýl, vrátane nových aerodynamických prvkov, ktoré umožňujú znížiť aerodynamickú plochu prednej nápravy pri vysokých rýchlostiach, čím sa zlepší agilita a správanie vozidla. Podobne je na tom v zadnej časti, kde pribudol aj nový spojler, ktorý robí to isté s oblasťou zadnej nápravy. Nesmieme zabudnúť ani na doplnok v oblasti predného nárazníka, kde nájdeme dva LED pásy, ktoré sprevádzajú otvory na prívod vzduchu.

Túto agresívnejšiu karosériu dopĺňajú aj štyri 90 mm výfukové otvory s čiernym chrómom, špeciálne kolesá s veľkosťou od 18″ do 20″ palcov a pružiny umožňujúce zníženie výšky karosérie až o 30 mm.

Individuálne prispôsobiteľné pre pôžitok z jazdy

Chýbať však samozrejme nemohlo ani vylepšenie na úrovni motora a preto Brabus ponúka napríklad v prípade triedy C 300 4Matic a jeho štvorvalcového benzínového motora ďalších 42 koní na dosiahnutie necelých 300 koní výkonu a 450 Nm maximálneho krútiaceho momentu. Táto extra úprava umožňuje šprint z 0 na 100 km/h len za 5,8 sekundy, pričom jeho maximálna rýchlosť zostáva obmedzená na 250 km/h. Na druhej strane, ak uprednostňujete diesel nájdete tu verziu C 300d, ktorá získa 44 koní a 50 Nm naviac, čo dáva dokopy 306 koní výkonu a 600 Nm maximálneho krútiaceho momentu. A zrýchlenie? Z 100 km/h za 5,6 sekundy.

Čerešničkou na torte je opäť interiér, ktorý sa dá rôznymi spôsobmi personalizovať luxusným čalúnením z kože a Alcantary, hliníkovými pedálmi a špeciálnymi rohožami a ďalšími doplnkami. Tieto a ďalšie detaily tvoria auto, ktoré je ešte viac prispôsobiteľné ako modely Mercedes-AMG a tiež všestrannejšie z hľadiska jeho mechaniky. No proste ideálny sen každého autičkára.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Dá sa z novej M2-ky spraviť aj napriek jej dizajnu klenot? Manhart Vám to ukáže...

Verný svojej svižnosti a rýchlosti v inováciách, nemecký automobilový špecialista Manhart sa neváhal pustiť do práce aj s novinkou M2, ktorá je v poslednej dobe najviac kontroverzné vozidlo značky BMW. My Vám ukážeme pohľad na to, aké to bude. Po dlhom čakaní je druhá generácia BMW M2 realitou, ktorá bola […]