Cars in The Castle – Holíč #3: Sezóna 2024 štartuje!

Martin Slanina

V nedeľu, 19. mája 2024, Holíčsky zámok otvorí svoje brány pre prvú epizódu tohtoročnej série „Cars in the Castle“. Za organizačným kormidlom tejto udalosti stojí iniciatíva AMTS Slovakia. To, čo ju robí tak jedinečnou, nie je len atmosféra, ale predovšetkým spájanie komunity automobilových nadšencov z celej krajiny, vrátane susedných Čiech.

Epizódy „Cars in The Castle“ sú vždy zárukou pohodového programu a atraktívnych historických lokalít. Tento nedeľný automobilový sviatok v Holíči sľubuje pestrý zážitok pre každého, či už je zarytým fanúšikom motoristického sveta alebo len občasným zvedavcom.

Nádvorie Holíčskeho zámku sa premení na pódium pre rozmanitú výstavu áut. S majestátnymi bastiónmi, vodnými priekopami a očarujúcou bylinkovou záhradou, ponúka tento historický komplex ideálne prostredie pre túto udalosť. Okrem statickej výstavy automobilov sa návštevníci môžu tešiť aj na prehliadky s profesionálnymi sprievodcami, ktoré oživia históriu miesta.

No vrcholom podujatia budú samotné autá. Od upravených áut cez klasické americké vozidlá a historické automobily až po moderné youngtimery a exkluzívne stroje. Niektorí vystavovatelia predstavia svoje zaujímavé kúsky, a prihlásení účastníci sa môžu zapojiť do súťaží s hodnotnými cenami. Novinkou je aj burza automobilov, kde si budete vedieť pozrieť zaujímavé autá, ktoré si môžete neskôr zaobstarať.

Okrem súťaží sa návštevníci môžu zúčastniť rôznych aktivít, ako sú rozhovory, workshopy a prezentácie diaľkovo ovládaných modelov áut. V RC zóne si zase môžu vyskúšať ovládať autíčka sami.

„Cars in The Castle – Holíč“ bude jedným z významných motoristických podujatí v meste, ktoré ponúkne nielen zábavu a nové informácie z automobilového sveta, ale aj možnosť prezentovať sa pred verejnosťou v historickom prostredí. Organizátori veria, že táto udalosť prispeje k posilneniu motoristickej kultúry a podpore vzájomnej výmeny skúseností medzi nadšencami.

Ak ste vášnivý motorista alebo obdivovateľ krásnych áut a zaujímavých technologických noviniek, Cars in the Castle – Holíč bude miestom, kde sa môžete stretnúť so svojimi rovesníkmi. A ak len hľadáte príjemný nedeľný program, príďte sa tešiť s rodinou – určite nebudete ľutovať.