Koncept Mercedes-AMG PureSpeed : SLR-ko s DNA z Formuly 1?

Tomáš Sojka

Koncept Mercedes-AMG PureSpeed ​​oznamuje novú éru pre motoristickú eleganciu a výkon. V úvode Veľkej ceny Formuly 1™ v Monaku sa tento prvý model radu Mythos od značky Mercedes-Benz predstavil svetu ako expresívna štúdia vozidla, ktorá nás zavádza do sveta neuveriteľnej jazdy bez kompromisov.

Jeho radikálna koncepcia otvoreného, dvojmiestneho vysokovýkonného vozidla, ktoré sa zrieka strechy a čelného skla v prospech halo baru inšpirovaného Formulou 1, je úplnou novinkou v motoristickom svete.

Svetová premiéra štúdie Concept Mercedes-AMG PureSpeed sa konala v exkluzívnom prostredí na okraji Veľkej ceny Formuly 1™ v Monaku, kde bolo vozidlo odhalené na plávajúcom pontóne v prístave kniežatstva. Tento okamžik nadchol nielen fanúšikov motoristického športu, ale aj jazdcov Lewis Hamiltona a Georgea Russella z tímu F1 Mercedes-AMG PETRONAS.

Predseda predstavenstva Mercedes-AMG GmbH, Michael Schiebe, charakterizoval štúdiu Concept Mercedes-AMG PureSpeed ako zážitok, ktorý poskytuje najpriamejší spôsob, ako zažiť vysoký výkon a potešenie z jazdy. Tento koncept je stvárnením najvyššej exkluzivity a zároveň evokuje pocit z Formuly 1, čím sa Monako stáva ideálnym miestom pre svetovú premiéru.

Štúdia Concept Mercedes-AMG PureSpeed je viac než len dizajnový koncept; je to oslava tradície značky Mercedes-Benz prostredníctvom čistého a nekompromisného dizajnu pretekárskeho vozidla. Sériovo budú vyrábané len 250 exemplárov, čo z neho robí obľúbený cieľ pre najvernejších nadšencov a zberateľov vozidiel Mercedes-Benz.

Jeho dizajn inšpirovaný hyperautom Mercedes-AMG ONE a legendárnym modelom 300 SLR je symbióza elegance a výkonu. Technické detaily ako systém HALO, ktorý nahrádza obvyklý stĺpik A na vozidle a chráni hlavu vodiča, podčiarkujú jeho bezpečnostný profil.

Konzolidačné prvky dizajnu, ako sú kryty kolies z uhlíkových vlákien a gradientové lakovanie od červenej v prednej časti auta po grafitovo sivú a čiernu vzadu, dokresľujú jeho športový charakter a historické odkazy na slávne preteky ako Mille Miglia a Targa Florio.

Čistá výkonnosť a emocionálny zážitok z jazdy sú centrom pozornosti tohto unikátneho vozidla, pričom jeho štýlový design a technické inovácie ho robia jedinečným strojom pre znalcov a nadšencov motoristického sveta.

Zatiaľ nevieme o výkone ani hnacom ústrojenstve PureSpeed, ale očakáva sa, že tento exkluzívny model bude ponúkať výkonný pohon a špičkový výkon, ktorý je typický pre vozidlá značky AMG. Aj keď cena za PureSpeed ​​nebola zverejnená, Mercedes už teraz varuje, že dostať do rúk toto ultra-vzácne žihadlo bude skutočnou výzvou pre každého nadšenca motoristického sveta.

Next Post

Nový Jeep Avenger 4xe : Konečne Avenger, ktorý reprezentuje!

Značka Jeep opäť posúva hranice inovácií vo svete SUV s najnovším prírastkom do svojho modelového radu – Jeep Avenger 4xe. Tento model, prvý Avenger s hybridným pohonom 4xe, prináša vylepšenú terénnu prechodnosť a dôraz na environmentálnu udržateľnosť. Inovatívny hybridný pohon Jeep Avenger 4xe je vybavený pokročilou technológiou hybridného pohonu, ktorá […]