Chevrolet Corvette sa oficiálne vracia do Európy

Martin Slanina

Po rozlúčke s európskym kontinentom v roku 2015 sa americká značka rozhodla vrátiť sa so svojím vlajkovým modelom aj na starý kontinent…

Bývali doby, kedy Chevrolet na európskom trhu skúšal zázraky. Hlavné ťahúne v Európe mali byť modely Corvette a Camaro, spolu s ďalšími oveľa dostupnejšími produktami, ktoré prezentovali americkú automobilku celkom dobre… Čísla však neboli také žiadúce a koncom roka 2015 automobilka ukončila svoje dobrodružstvo v Európe. Teraz, o päť rokov neskôr, výrobca Detroitu práve oznámil svoj návrat na starý kontinent.

Späť do Európy

Vedúci predstavitelia spoločnosti sa domnievajú, že najlepším spôsobom, ako sa vrátiť do Európy, je príchod novej generácie svojho hviezdneho športového automobilu. A bude to fakt tak, pretože Chevrolet Corvette C8 zakotví na európskej pôde už v druhej polovici roku 2021. Tento automobil bude k dispozícii v karosériách Coupe a Cabrio a bude ponúkaný prvýkrát vo svojej histórii s ľavostranným, alebo pravostranným riadením, čo je jasná indícia pre britský trh.

Viac vybavené ako v USA

Konkrétne C8 ťaží z výškovo nastaviteľných tlmičov, Brembo bŕzd s väčšími diskami, prídavnými prívodmi vzduchu, elektronickým diferenciálom s obmedzeným preklzom, ako aj z kratšieho výfukového potrubia. To všetko bez zabudnutia na vylepšenú aerodynamiku a pneumatiky Michelin Pilot Sport 4S. A to nielen preto, že európske Corvette budú vybavené minimálne výbavou 2LT, ktorá obsahuje Head-Up displej, navigačný systém, zvukový systém Bose so 14 reproduktormi, cúvaciu kameru, vyhrievané a vetrané sedadlá, ako aj systém telemetria v reálnom čase (PDR).

Táto Európska edícia môže byť tiež vybavená úpravou 3LT, ktorá je najvyššou v rade Corvette. Tieto jednotky sa vyznačujú niekoľkými estetickými detailmi, ktoré zdôrazňujú športový charakter vozidla. Okrem toho všetky obsahujú adaptívnu suspenziu Magnetic Ride Control 4.

Aký motor nájdeme na kontinente plnom obmedzení ?

Pod kapotou bude iba jeden hlavný hrdina, V8 s objemom 6,2 litra. Tento LT2 vyvíja 495 konských síl a maximálny krútiaci moment je niekde okolo 637 Nm. Pohon je plne prenášaný na zadné kolesá pomocou osemstupňovej dvojspojkovej automatickej prevodovky. Vďaka tomu všetkému spoločnosť Chevrolet tvrdí, že model C8 Stingray je schopný dosiahnuť 100 km/h z nuly za menej ako 3 sekundy .

V súčasnej dobe značka oznámila iba ceny automobilu pre britský trh, kupé začína od 81 700 libier (91 425 eur) a Convertible od 87 110 libier (97 480 eur). Jeho príchod do zvyšku európskych krajín je naplánovaný na druhú polovicu roku 2021. Pocítia konečne Nemci a Taliani poriadnu konkurenciu? Uvidíme…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Citroën C1 a Jean-Charles de Castelbajac? Čistá štýlovka...

Francúzska značka opäť spolupracuje s Jean-Charlesom de Castelbajacom na vytvorení veľmi špeciálnej verzie mestského automobilu Citroen C1. Posledná kolaborácia medzi automobilkou Citroën a módnym návrhárom Jean-Charles de Castelbajac vyústila do ďalšieho modelu špeciálnej edície s názvom C1 JCC +. Malé mestské auto je navrhnuté v „špeciálnom obleku“, ktorý kombinuje obľúbené farby francúzskeho umelca, tj červenú, modrú a […]