Citroën C3 Aircross 2021: Osvieženie francúzskeho crossoveru

Martin Slanina

Najkompaktnejšie SUV Citroënu je inovované dizajnom s väčším charakterom a vylepšenou výbavou. O koľko bude tento restyling úspešnejší?

Citroën je ponorený do doby dôležitých noviniek. Táto „nová éra“ začala uverejnením modelu C4 na trh. Jednoducho povedané, Citroën sa snaží investovať čas aj peniaze do vecí, u ktorých tak trochu zaostáva. To je aj prípad pre Citroën C3, ktorý po uverejnení svojej štandardnej verzie vlani, teraz prináša zaujímavý restyling SUV verzie, hovoríme teda o automobile Citroën C3 Aircross. Ide o model, ktorý sa bude snažiť ponúknuť svieži dizajn a vyššiu výbavu, no pri tom pôjde o najkompaktnejšie a najdostupnejšie SUV francúzskej značky.

Dospelejší a atraktívnejší dizajn

Jeho predná časť vyzerá úplne vynovená, dôraz tomu dáva najmä nová mriežka so zvedavým dizajnom alebo aj nové spodné svetlomety, ktoré majú štandardne vo všetkých verziách technológiu LED. Táto nová C3 Aircross však ťaží v estetickej časti a niektorých možnostiach prispôsobenia, ktoré boli znásobené tromi novými farbami pre karosériu. Celkovo máte na výber 13 variantov farby so 4 dostupnými farebnými paketmi. Aby to nebolo všetko, na výber máte taktiež ďalšie dve farby pre strechu. Ráfiky kolies budú dostupné v 16″ alebo 17″ palcoch.

To isté sa deje aj v interiéri, ktorý okrem toho, že ponúka na výber celkovo štyri povrchové úpravy (Standard, Urban Blue, Metropolitan Graphite a Hype Grey), odráža pocit vyššej kvality a honosnosti vďaka príchodu nových materiálov. Spomenúť musíme určite aj nový informačno-zábavný systém s 9″ palcovou obrazovkou vrátane podpory Apple CarPlay a Android Auto.

Okrem toho francúzske SUV zahŕňa aj ďalšie technológie v oblasti jazdných asistentov. Napríklad rozpoznávanie signálu, aktívnu bezpečnostnú brzdu, automatickú zmenu zo stretávacích na diaľkové svetlá, head-up displej a dokonca aj možnosti ako prístup a Štartovanie bez použitia rúk, parkovací asistent alebo spätnú kameru Top Rear Vision. Rovnako bude mať C3 Aircross systémy ako Grip Control s Hill Assist Descentom, ktoré zvládnu trakciu pri zjazde z terénu s komplikovanými sklonmi.

Pod kapotou budú mať motory ešte stále benzínový, ale aj dieslový variant. Pri benzínových sa bavíme o 1,2 Pure Tech s výkonom 110 koní spojený s manuálnou šesťstupňovou prevodovkou a 1,2 Pure Tech s výkonom 130 koní so šesťstupňovou automatickou prevodovkou. Naftové motory budú vo verzii 1,5 BlueHDI s výkonom 110 koní s manuálnou prevodovkou a 1,5 BlueHDI s výkonom 120 koní s automatickou prevodovkou.

Nový Citroën C3 vyjde do celého sveta zo závodu PSA v Zaragoze, aby pristál v obchodných zastúpeniach v júni 2021.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Škoda Fabia 2021: Nová generácia už čoskoro

Nová generácia modelu Fabia dorazí s rovnakou platformou ako Polo, Ibiza a Audi A1, no s úplne vynoveným vzhľadom, ktorý je možné vycítiť už na jeho prvom oficiálnom obrázku. Škoda Fabia je na Slovenskom trhu už od roku 1999 a už od začiatku bola pre Česko a Slovensko azda najbežnejšie […]