Čo znamená nová značka na týchto pneumatikách?

Martin Slanina

Klasické označenia pneumatík sú tu už dlhú dobu, no ak uvidíte tento piktogram na pneumatike, budete vedieť, že je niečím významnejšia a aj lepšia pre životné prostredie.

Pri mnohých príležitostiach sme dali za pravdu, aké ťažké je vybrať si tie správne pneumatiky pre vaše auto, dokonca aj medzi pneumatikami tých najlepších značiek. Výrobcovia vo svojej túžbe odlíšiť všetku prácu, ktorá za nimi stojí, ako v dizajne, tak aj v zložení a výrobe, sa nám o nich snažia poskytovať stále viac užitočných informácií. To je prípad Pirelli, ktoré vytvorilo nevídanú značku, ktorú teraz nájdete na jej bočniciach.

Pirelli P Zero E je prvou pneumatikou s týmto logom a jeho význam je veľmi dôležitý. Iba pneumatiky, ktoré obsahujú viac ako polovicu materiálov prírodného a recyklovaného pôvodu vo svojom zložení, môžu niesť tento piktogram a áno, to je prípad najnovšej pneumatiky určenej pre vozidlá s nulovými emisiami, ktorú talianska firma vytvorila.

Logo alebo piktogram, ktoré odlišuje udržateľné pneumatiky

Máte elektrické auto? Ste skutočne ohľaduplní k životnému prostrediu? Chcete, aby sa vozidlo, ktoré používate, pohybovalo udržateľným spôsobom? Pirelli vám to uľahčí: teraz už na prvý pohľad rozpoznáte pneumatiky vyrobené z väčšiny trvalo udržateľných prísad a teda jediné, s ktorými sa skutočne chystáte na ekologický nákup, podľa auta, ktoré máte.

Aké udržateľné materiály má pneumatika?

  • Ryžové šupky Ash Syline
  • Kruhové sadze
  • Biokruhové polyméry
  • Prírodná guma
  • Bioživice
  • Rayon
  • Textilné vystuženie pneumatiky vláknami odvodenými z celulózy

Ďalej je potrebné poznamenať, že P Zero E je pneumatika vytvorená na dosiahnutie maximálneho výkonu v elektromobiloch, ktoré sú pre svoje jedinečné vlastnosti obzvlášť náročné na kolesá. Táto pneumatika má trojité hodnotenie A vo všetkých meraniach a parametroch analyzovaných európskou „ekoznačkou“; valivý odpor, brzdenie za mokra a hluk. Navyše obsahuje technológiu RunForward, s ktorou dokáže v prípade prepichnutia prejsť 40 kilometrov maximálnou rýchlosťou 80 kilometrov za hodinu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Volvo vyrobí svoj posledný dieselový automobil začiatkom roka 2024

Švédska značka, ktorá pokračuje vo svojej stratégii elektrifikácie, je už jednou z prvých, ktorá oznámila koniec svojich naftových motorov. Každá doba je sprevádzaná technológiami, ktoré v nej dominujú a po uzavretí sú nahradené novými a pravdepodobne lepšími. Len pred niekoľkými desaťročiami sa automobilový priemysel točil okolo dieselových motorov, ktoré boli prítomné […]