Corvette C8 debutuje ako Pace Car v preteku Indy 500

Martin Slanina

Rovnako, ako v minulých rokoch bude mať Corvette na starosti vedenie pretekárskych áut na preteku Indy 500.

Odpočítavanie do 104. ročníka Indianapolis 500 práve začalo… Prvé tréningy sa na okruhu Indianapolis Motor Speedway uskutočnili už tento týždeň, no tento rok sa bude všetko trochu líšiť, pretože po prvýkrát v histórii sa bude konať pretek bez publika. Všetko kvôli COVID-19 a veľkým vlnám prípadov, ktorým Spojené štáty práve trpia. Trochu pozmenený ročník ale nebude presunutý a nezmení sa ani značka sprievodného vozidla, iba jeho model. Corvette C7 vystrieda nový model C8, prvý-krát s motorom v zadnej časti.

To, že Chevrolet je hlavným protagonistom slávnej Indy 500 je už známe pomerne dlho. Značka bude mať momentálne už 19-ty rok funkciu Pace Car, kedy v roku 2002 vystriedala Corvette C5 SUV od GM Motors Oldsmobile Bravada

Konkrétne zvoleným modelom bude nový Corvette Stingray C8. Bude vo farbe Torch Red so športovou výbavou Z51. Balíček Z51 tiež pridáva k tomuto odlišnú jednotku a zadný spojler. Okrem iného aj aerodynamické prvky, ktoré poskytujú ešte športovejší nádych amerického modelu, ktorý je poháňaný so 6,2-litrovým LT2 motorom V8 s výkonom 495 koní a 637 Nm v prepojení s 8-rýchlostnou dvojspojkovou automatickou prevodovkou. Vybavenie, s ktorými môžete urobiť 0-100 za 2,8 sekundy.

Pripravené na preteky 23. augusta

V tomto vozidle bude jazdiť budúcu nedeľu 23. augusta sám prezident General Motors, Mark Reuss. Budete sledovať Indy 500 aj Vy? Pretože my určite áno!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Ford Mustang Mach-E: Elektrické SUV už má svoju cenu

Najzvláštnejší a najekologickejší Mustang, aký kedy bol vyrobený, dostal svoju cenu. Je ponúkaný s dvoma typmi pohonu a batérie. Sledovali sme ho od Februára 2019 a hoci čakanie bolo dlhé, malo to náhle odhalenie: Je tu nový Ford Mustang Mach-E, elektrické SUV, ktoré pokračuje v obľúbenej ságe a ktorý má už aj európsku cenu. Celý rad […]