Ford Mustang Mach-E: Elektrické SUV už má svoju cenu

Martin Slanina

Najzvláštnejší a najekologickejší Mustang, aký kedy bol vyrobený, dostal svoju cenu. Je ponúkaný s dvoma typmi pohonu a batérie.

Sledovali sme ho od Februára 2019 a hoci čakanie bolo dlhé, malo to náhle odhalenie: Je tu nový Ford Mustang Mach-E, elektrické SUV, ktoré pokračuje v obľúbenej ságe a ktorý má už aj európsku cenu. Celý rad ešte nie je k dispozícii, ale v priebehu mesiacov príde do Európy viacero verzií.

Elektrické SUV

Model Mustang Mach-E má byť jednoznačne inšpirovaný ikonou značky… Muscle car par excellence prispôsobený našej dobe sa môže pochváliť tým, že je prvým elektrickým vozidlom vytvoreným pod záštitou americkej značky Ford.

Na prvý pohľad tento „crossover“ odhaľuje siluetu a dizajnové prvky typické pre bežný Mustang. Jeho predĺžená kapota, vyvýšený nos, šikmé svetlomety a šesťuholníková mriežka vytvára pocit moderného modelu Mustang, akurát trocha na steroidoch, nemyslíte?

Päťmiestny priestor pre cestujúcich má veľkorysý zadný priestor a kufor s objemom 821 litrov. Vrcholom interiéru tohto SUV Mustangu je však jeho dizajn: minimalistický a sofistikovaný, veľmi mi pripomína ten z Tesly. Veľká vertikálna dotyková obrazovka a skutočne čistá prístrojová doska spojená s minimom tlačidiel, to je interiér nového Mustangu Mach-E.

Za ním sa objaví druhá horizontálna obrazovka, ktorá funguje ako ovládací panel. Na úrovni výbavy bude vrcholom Ford Co-Pilot 360 2.0 , sofistikovaný adaptívny tempomat s asistenciou pri jazde, ktorý má za úlohu totálnu autonómiu vozidla.

Mustang Mach-E prichádza v rôznych úrovniach výbavy. Pôvodná s názvom Select zaručuje 370 km, zrýchľuje z 0 na 100 km/h za približne 5,5 sekundy s pohonom zadných kolies, ktorý môže byť obmenený so systémom AWD. K tomu dochádza v ďalšej úrovni s názvom Premium, ktorý zvyšuje dojazd na 483 km a zachováva rovnaké zrýchlenie pridaním prvkov, ako sú 19-palcové kolesá namiesto „osemnástiek“ ako štandard.

Horná hranica výbavy sa nazýva GT, deklaruje dosah 378 km a zrýchľuje sa 3,5 sekundy z 0-100 km/h. Má 20 palcové kolesá a samozrejme pohon všetkých kolies.

V Spojených štátoch bude určite trhákom Ford Mustang Mach-E ponúkaný za cenu 59 900 dolárov, s výkonom 337 koní, ktoré zaručia dojazd 435 km a s rýchlosťou z 0-100 km/h za 5,5 sekundy a 19-palcovými pneumatikami bude tvoriť ideálne auto na každodenné jazdenie.

Údaje o dojazde, ktoré ponúka spoločnosť Ford USA, sa však berú na základe prísnych kritérií EPA. Takže nakoniec, s európskymi schváleniami WLTP , bude variant s väčším dojazdom tohto elektrického SUV Mustangu až 600 kilometrov. Ďalšou zaujímavosťou tohto modelu je, že používa rovnakú platformu s názvom C2, ako napríklad Ford Focus.

Vyrobený v Detroite

Ford USA plánuje do roku 2022 uviesť na trh šestnásť 100%-ných elektrických vozidiel v rámci globálneho radu 40 elektrifikovaných vozidiel. Ale ako to je v Európe? V súčasnosti sa u nás Mustang Mach-E skladá z verzií s pohonom zadných kolies alebo všetkých kolies, ako aj z dvoch typov batérií, ktoré sa líšia kapacitou (76 alebo 99 kWh). Cenník je nasledovný:

  • Pohon zadných kolies (258 koní a 450 km dojazd) – 48 473 eur
  • Pohon zadných kolies (285 koní a 600 km autonómie) – 56 277 eur
  • Pohon všetkých kolies (4×4) (258 koní a 420 km dojazd) – 55 773 eur
  • Pohon všetkých kolies (4×4) (337 koní a 540 km dojazd) – 64 903 EUR
  • Ceny sú uvedené pre Európsky Trh všeobecne (môžu sa líšiť v daných krajinách)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

BMW potvrdzuje prvú rodinnú verziu modelu M3 v histórii

Kultové BMW M3 bude mať aj verziu Touring (Kombi). Chce týmto autom konkurovať modelom MB c43 AMG a Audi S4? Ikona športových vozidiel značky BMW bude mať úplne neočakávaného nového člena: Verziu s rodinným telom. Spolu s novým M4 Coupé bude tento september debutovať aj nový BMW M3 Saloon, po ktorom bude budúci rok nasledovať nová generácia M4 Cabrio. […]

Sleduj nás aj na Instagrame a Facebooku!

FB: Carflex IG: Carflex.sk