Dacia začína s predajom pick-upu Duster, dostane sa aj k nám?

Martin Slanina

Dacia začína s predajom prvého pickupového modelu Duster. Bude na predaj aj na Slovensku?

Určite to nie je prvýkrát, čo vidíme pick-up Dacie vyrobený na platforme Duster. Už v roku 2018 na Hannover IAA Commercial Vehicle Show odhalila rumunská spoločnosť Romturingia prototyp, ktorý zožal pomerne veľa pozitívnych ohlasov, čo znamenalo, že táto verzia Dacie Duster bude veľmi populárna…

Oficiálna distribúcia

Vzhľadom na „haló“, ktoré to spôsobilo, sa rozhodla Dacia spolupracovať s Romturingiom na vývoji produkčného modelu a výsledkom je to, čo vidíte na obrázkoch. Pick-up typu Dacia Duster, ktorý sa bude oficiálne predávať v salónoch Dacia.

Značka Dacie je známa jednoduchosťou a nízkou cenou, možno aj preto je pickup Duster k dispozícii iba s jednou kabínou, ktorá ponúka primerane veľký nákladný priestor (1,65 metra, objem 1 000 litrov a nosnosť do 500 kilogramov). Vzhľadom na svoje rozmery (4,31 metra) je podstatne kratší ako Duster. Svetlá výška je však podstatne vyššia…

Dvere batožinového priestoru sú vyrobené z kompozitného materiálu, ktorý zakrýva kovovú štruktúru, ktorá vždy rešpektuje dizajn pôvodného modelu a pripomína verziu 4×4. Integrované je dokonca aj tretie brzdové svetlo.

Pokiaľ ide o dostupnú motorizáciu, je k dispozícii iba jeden variant – 1,5 litrový turbodiesel DCi s výkonom 115 koní, krútiaci momentom 260 Nm pri 2 000 ot./min. Tento motor je spojený výlučne šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom všetkých kolies. Čo sa týka priemernej spotreby, tá je pod piatimi litrami. Konkrétne automobilka uvádza 4,93l/100km.

Už v predaji, no nie u nás…

Dacia ponúka pickup Duster v jednej vonkajšej farbe (nazývanej Glacier White) a so 16-palcovými kolesami. Sériová výbava je okrem bežných systémov (ESP, ABS s EBD, predné a bočné airbagy) obohatená aj o pomoc pri rozjazde do kopca a zjazde.

Cena modelu Duster Pickup je v 22 546 eur. Predávať sa zatiaľ bude len v Rumunsku. Momentálne ešte nie je známe, či Dacia plánuje predávať tieto pickupy v budúcnosti aj mimo Rumunska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Prototyp Audi RS e-tron GT: Predzvesť prvého elektrického RS?

Automobilka s podpisom štyroch prstencov ukazuje prototyp, ktorý predpokladá príchod plne elektrického Audi RS s veľmi vysokým výkonom. Čo môžeme očakávať? Počas posledných mesiacov automobilka štyroch prstencov, teda Audi, ukázala niekoľko pokrokov pri svojom ďalšom veľkom uvedení na trh vo forme e-tron GT. Jedná sa o 100% elektrický sedan v štýle kupé, ktorý […]